Ana sayfa Türkiye'den Haberler Türkiye Oyun Sektörü Büyümeye Devam Ediyor!

Türkiye Oyun Sektörü Büyümeye Devam Ediyor!

78
turkiye-oyun-sektoru-buyumeye-devam-ediyor

rkiye Oyun Sektörü Büyümeye Devam Ediyor! Uluslararası düzeyde 85’i aşkın sayıda oyun firmasının Türkiye için yetkili satış platformu olan oyunfor.com geçtiğimiz günlerde oyun satış verilerini açıkladı. Bu verilere göre oyun sektörü geçtiğimiz yıla göre kayda değer oranda büyürken bu sene içerisinde istikrarla sabit kalmaya devam ediyor.

Global çapta hizmet veren birçok oyun firmasının resmi yetkili satış platformu olan oyunfor.com geçtiğimiz ayın ve 2022 yılının ilk çeyreğinde gerçekleşen oyun satış rakamlarını açıkladı. Bu veriler mobil oyun sektörünün ne kadar hızlı bir şekilde büyüdüğünü ve geliştiğini rakamlar ile ortaya koydu.

turkiye-oyun-sektoru-buyumeye-devam-ediyor-2

Oyunfor.com platformu tarafından açıklanmış olan verilere göre geçtiğimiz ayların en çok hasılat yapan oyunları mobil oyunlar oldu. Özellikle son yıllarda ülkemizde de çok ama çok popüler olan PUBG Mobile mobil oyun listelerini alt üst etti.

Türkiye Oyun Sektörü Hakkında Gelişmeler

Buna karşın bu verilere göre açıklanan rakamlar PC oyunlarının satışları ve oyun içi satışlar konusunda düşüş olduğunu gösterdi. Yüzde beş oranında yaşanan bu düşüş yine de 2021 yılı içerisinde elde edilen rakamlara göre daha yüksek. Geçtiğimiz yıl bu zamanlarda yapılan satışlara göre bu sene yüzde on iki oranında daha fazla satış yapıldı.

Xbox, Sony Playstation ve Nintendo Switch gibi oyun konsolları için ise rakamlar geçtiğimiz aylara ve geçen seneye göre yine benzer değerlere sahip oldukları gözlendi. Bu nedenle konsol sektörünün satışlarını istikrarlı bir biçimde sürdürdüğünü söylemek mümkün.