Ana sayfa Global Haberler Google’ın Bağımsız Oyun Geliştirici Festivalleri Geri Döndü!

Google’ın Bağımsız Oyun Geliştirici Festivalleri Geri Döndü!

20
googlein-bagimsiz-oyun-gelistirici-festivalleri-geri-dondu

Google’ın Bağımsız Oyun Geliştirici Festivalleri Geri Döndü! Google’ın bundan bir kaç sene önce düzenlediği ve birçok bağımsız oyuncu için çok faydalı olan bağımsız oyun festivalleri geri döndü. Bağımsız oyun geliştiricilerini oldukça sevindirmiş olan bu haber geçtiğimiz günlerde Google’ın kendisi tarafından yapılan açıklama sırasında duyuruldu.

Google tarafından yapılan bu açıklamaya göre bağımsız oyunculara hem yazılımsal anlamda, hem de iş dünyasına giriş anlamında destek veren bağımsız oyun festivalleri bu sene geri dönüyor. Bu festivaller küçük ve daha yolun başında olan stüdyolar için düzenlenen Indie Games Accelerator, ve kalitesini ispatlamış olan daha tecrübeli oyun stüdyoları için Indie Games Festival olmak üzere ikiye ayrılıyor. Her iki festival için de katılım başvuruları 1 Temmuz tarihine kadar devam ediyor.Google'ın Bağımsız Oyun Geliştirici Festivalleri Geri Döndü!

Bağımsız Oyun Geliştirici Festivalleri Detayları

Bağımsız oyun geliştiricileri için düzenlenen bu festivaller sayesinde yeni, ya da daha tecrübeli olan bağımsız oyun geliştiricileri hem oyunlarını tanıtma fırsatı buluyor, hem de bu festivaller sırasında yatırımcılar ve diğer geliştiriciler ile bağlantı kurabiliyorlar. Bu açıdan her iki program da oyun geliştiriciler için son derece faydalı oluyor.

Festivallerin tamamen dijital ortamda yapılması planlanıyor. Bu planlamaya göre belirlenmiş olan son başvuru tarihi ise 1 Temmuz 2022. Festivaller için başvurular 1 Temmuz 2022 tarihinde, Türkiye saati ile tam 14:00’da sona eriyor. Her iki programa katılmak için de oyun geliştiricilerinin en az bir demo oyun ile başvuru yapmaları gerekiyor. Çok daha fazla oyun endüstri haberi için Hubogi sayfasını takipte kalın.