Ana sayfa İnceleme The Long Dark – Açlık İçin Balık Tutma ve Avcılık Rehberi

The Long Dark – Açlık İçin Balık Tutma ve Avcılık Rehberi

245
The-Long-Dark–Balık-Tutma-Avcılık-Rehberi

Açlık… Bir hayatta kalma oyununda “Açlık” olmazsa olmaz düşmanlarımızdandır.

Temel ihtiyaçlarımızdan ‘yiyecek bulma’ konusunda işte size birkaç bilgi:

Balık Tutmak

Balık tutmak için ihtiyacımız olan iki temel malzeme vardır. Bunlar olta ve kanca. Bu malzemeleri genellikle buzul bölgelerdeki küçük kulübelerde bulabilirsiniz. Ayrıca bu kulübelerin ortasında bulunan donmuş çukurları balta ile kırarak balık tutabiliyoruz.

Balıkların çeşitliliği bölgeden bölgeye değişiklik gösterebiliyor. Kısaca bahsedeyim;

  • Gizemli Göl (Mystery Lake): Beyaz Göl Balığı (Lake Whitefish) ve Küçük Ağızlı Levrek (Smallmouth Bass)
  • Sahil Karayolu (Coastal Highway): Gökkuşağı Renkli Alabalık (Rainbow Trout) ve Somon Balığı (Coho Salmon)
  • Sevimli Vadi (Pleasant Valley): Beyaz Göl Balığı (Lake Whitefish) ve Küçük Ağızlı Levrek (Smallmouth Bass)

Balıkların boyutlarına göre verdiği kaloriler değişkenlik gösterebilir. The Long Dark’ın gerçek hayatla özdeşleştiğini sakın unutmayın! Üzerinizde bulunan çiğ veya pişmiş etin kokusu yırtıcıları size çekebilir.

Tuzak ile Avlanma

Tuzaklar açlık için oyunun en güvenli ve rahat avlanma seçeneklerinden biri, fakat birçok eksi yönü de var. Öncelikli olarak, bu tuzakları evlerden bulmak tam bir şans işi diyebilirim, craft etmeniz gerek. Tuzak yapmak için gereken tek şey 1 adet Parçalanmış Tahta (Reclaimed Wood). Tuzağı kuracağınız bölgeler çok önemli. Eğer yakaladığınız hayvanı zamanında hasat etmezseniz, hayvanın tüm etinin soğuktan donup kullanışsız(yenilmez) hale gelmesini ve emeğinizin çöpe gidişini görmek eminim üzücü olacaktır. Doğa ananın bize acımaya niyeti yok.

Silah ve Ok ile Avlanma

Ok ve Yay haricinde silahları oyunda craft edemiyoruz. Avcı kulübesi, baraj vs. arayıp bulmak zorundayız. Kendi fikrimce silahları yırtıcı saldırısı olmadıkça kullanmak fazlasıyla gereksiz. Yay yapımı için 1 adet kurutulmuş akçaağacı kökü, 2 adet bağırsak ve avcı bıçağı gerekiyor. Yaylar tamir edilemez. Her atışınızdan sonra %2 oranında yıpranacaktır. Oyunda doğa ile karşı karşıyayız, yayı çektiğimizde çıkan ses dahi avımızı ürkütüp kaçırabiliyor. İyi stratejiler geliştirmeli ve doğa gibi sinsice ilerlemeliyiz.

Kurtlar bu oyunda en vahşi ve en çok bulunan hayvanlardan birisi, o yüzden çok dikkatli olmalısınız. Oyundaki en hızlı hayvan konumundalar diyebilirim.

Daha fazla içerik için tıklayın

Bizleri sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz!