Ana sayfa İnceleme Biraz Müzik, Biraz Sosyal Hayat, Biraz İş Kısaca Popmundo!

Biraz Müzik, Biraz Sosyal Hayat, Biraz İş Kısaca Popmundo!

385
popmundo-oyun

Alternatif Bir Dünya, Popmundo!

Popmundo 2004’ten bu yana hayatımızda bulunan çevrimiçi rol yapma oyunudur. Hayali bir evrende, hayali bir dünyada olduğunuzu düşünün. Ve bu dünyadaki tek varoluş amacınız, önce kendi müzik türünüzde, daha sonra dünya genelinde ilk sırada yer almak. İlk sırada yer almak tabi ki kolay değil. Bu nedenle çok sabırlı olmak gerekiyor. Oyunun temel taşı sabır. Yeni açılan bir karakterin oyuna adapte süresi nerdeyse 4 ayı buluyor. Bunun temel nedeni, gerçek hayatta da sahip olduğumuz yetenek ve becerilerin, oyunda öğrenilme süresinin çok uzun ve yüksek olması. Uzmanı olmak istediğiniz bir yeteneğin kitabını alıp okuyorsunuz ve o yeteneği gün lük olarak gelen en az 2 güncelleme ile geliştiriyorsunuz. Temeli bu. Örneğin pop müzik türünde bir kariyer planlamak için, pop yeteneğinin yüksek yıldız seviyesinde olması gerekiyor. Böylece diğer sanatçıların önüne geçebilirsiniz.

Oyun her ne kadar müzik temalı olsa da, tek yapılacak iş müzik değil. Dünyamızda bulunan 49 şehrin birinde vali olabilir, insanların konserlerini sizin mekanlarınızda gerçekleştirmesini istiyorsanız bar sahibi ya da CEO olabilir, özel günlerde ( zombi avı vs.) insanlara yardım etmek için başarılı bir doktor olabilirsiniz. Yazımınız başında da dediğimiz gibi, hayali bir evrende hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yakın zamanda spin-off olarak eklenen Great-Heist bölümü de oldukça ilgili çekici. Bu sefer amacımız müzik değil, bir numaralı soyguncu olmak. İşin en güzel yanı da bu iki oyunun aynı evrende yer alıyor olması. Yani great-heist’deki bir karakteri, popmundo’daki bir karakter ile etkileşime sokabiliyorsunuz.

Oyunun Eksi Yönleri: 

-Karakter gelişimi çok zaman alıyor.

-Vip seçeneğinin sunduğu olanak çok fazla ( evlenmek, ceo olmak, vali olmak vs)

Oyunun Artı Yönleri:

-İnternete bağlanabildiğiniz ve web browser’ı olan herhangi bir cihazda hesabınıza girip, evrene bağlanabilirsiniz.

-Sosyal açıdan çok geniş. Türk karakter sayısı oldukça fazla. Hatta oyunun dinamosu türkler diyebiliriz.

-Uzun süre oynanıyor. Ben başlayalı 11 sene oldu.

-Diğer sanatçılarla rekabet, kendinizi geliştirmeniz düzeyinde olduğu için, kendinize ne kadar zaman ayırırsanız o kadar çok insanın önüne geçiyorsunuz. Kimse size saldırmıyor ya da sahibi olduğunuz antika eşyalara göz dikemiyor.

-Oyun içinde Türkiye’den 4 şehir, İstanbul, Ankara , İzmir Antalya yer alıyor.

Daha fazla içerik için tıklayın

Bizleri sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz!