Ana Sayfa Global Haberler Tencent Grinding Gear Games’i Satın Aldı!

Tencent Grinding Gear Games’i Satın Aldı!

1210
Tencent Grinding Gear Gamesi Satın Aldı
Tencent Grinding Gear Gamesi Satın Aldı

Tencent Grinding Gear Gamesi Satın Aldı! – Hubogi Oyun pazarında dünyanın en büyük şirketleri arasında yer alan Tencent, yatırımlar yapmaya hız kesmeden devam ediyor. Yapılan açıklamaya göre Tencent Path of Exile geliştirici firması olan Grinding Gear Games’in büyük bir yüzdesini satın aldı.

Şirketin bu satın alma işlemi sonucunda ne kadar bir ödeme yaptığı açıklanmazken Grinding Gear Games’in % 80 ‘i artık Tencent’e ait. Grinding Gear Games tarafından yapılan açıklamaya göre şirketin bağımsızlığı korunacak ve büyük değişiklikler yaşanmayacak. Ayrıca bu satın alma Path of Exile’in geliştirme sürecini de etkilemeyecek. Ayrıca şirket Satın alma işlemi sonucunda Tencent’in oyuna etkisinin Çin’e özel yapılacak bazı yayınlamalar ile sınırlı kalacağını belirtti.

İlk olarak 2008 yılında Batı pazarında yatırım yapan Tencent bir kısmını aldığı Riot Games’in 2015 de tamamını satın aldı. Bunların dışında Fortnite geliştirici olan Epic Games ve Clash of Clans geliştiricisi Supercell’in de belirli bir kısım hisseleri yatırımcı şirket Tencent’e ait.

Tencent konu hakkında henüz resmi bir açıklama yapmadı. Önümüzdeki günlerde satın alma işlemi hakkında resmi açıklama ve satış işleminin rakamlarının şirket tarafından açıklanması bekleniyor.