Ana sayfa Espor Tencent, Çinli Espor Şirketi VSPN’ye Yatırım Yaptı!

Tencent, Çinli Espor Şirketi VSPN’ye Yatırım Yaptı!

335
tencent-cinli-espor-sirketi-vspnye-yatirim-yapti

Devasa teknoloji şirketi Tencent, PUBG Mobile turnuvaları düzenleyen bir şirkete yatırım yaparak, e-spor sahnesinde portföyünü genişletmek istiyor.

Tencent, bir dizi farklı girişime yatırım yaparak bu başarı düzeyine ulaşmış olan dünyanın en büyük şirketlerinden biridir. Bazıları mesajlaşma uygulaması olan WeChat’i kurduklarını biliyor olabilir, ancak şirket aynı zamanda oyunlara yaptığı büyük yatırımlarla da tanınıyor. Tencent, portföyünü genişletirken bir dizi şirketin çoğunluk hissesini satın aldı. Şimdi şirket, son yıllarda istikrarlı bir şekilde büyüyen oyun geliri pastasının bir parçası olan e-spora büyük yatırım yapmaya hazır görünüyor.

Tencent harekete geçmek istiyor ve Çinli e-spor şirketi VSPN’ye (Versus Programming Network) 100 milyon dolarlık bir yatırıma liderlik ediyor. VSPN, “e-spor turnuva organizasyonu ve içerik oluşturmada öncüdür” ve diğer şeylerin yanı sıra ” PUBG Mobile uluslararası yarışmalarının ana turnuva organizatörü” haline gelmiştir. Tencent’in bu girişimin bir parçası olması isteği garip kaçmıyor aslında.

Oyunlarının turnuvalarını tanıtan şirketi almak mantıklı bir adımdır. Şirket kısa süre önce Los Angeles, LightSpeed ​​LA’de bir oyun stüdyosu kurduğu ve liderlik etmesi için bazı büyük yetenekleri işe aldığı için oyun geliştirme bölümü de meşguldü, ancak henüz bu konuda hiçbir başlık açıklanmadı.

Tencent-VSPN-yaptığı-yatırım

Tencent’in VSPN’ye yaptığı yatırım, ilgilenenler için çok fazla sürpriz olmamalı. Yukarıda belirtildiği gibi, Tencent çatısı altında bir geliştirici olan LightSpeed ​​& Quantum Studios tarafından geliştirilen bir oyun olan PUBG Mobile’ın ana turnuva organizatörüdür.

Tencent markası, batılı oyuncuların aşina olduğu çok fazla ürüne ulaşmasa da, bir dizi büyük geliştiriciye ve espor sahnesine yaptıkları yatırım, bugün neden en büyük lider vasfında olduğunu gösteriyor.

Diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz!

Bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz!