Ana Sayfa Global Haberler Take-Two Codemasters’ı Satın Almak İstiyor!

Take-Two Codemasters’ı Satın Almak İstiyor!

615
take-two-codemastersi-satin-almak-istiyor

Take-Two Codemasters’ı Satın Almak İstiyor! Grand Theft Auto, Borderlands gibi başarılı oyunların yayıncısı 2K, Rockstar Games ve Priavate Division markalarının sahibi olan Take-Two Interactive gözünü Codemasters’ı satın almaya dikti. Yarış oyunları denilince akla ilk gelen stüdyolardan biri olan Codemasters, satın alma işleminin gerçekleşmesi durumunda Take-Two Interactve stüdyoları arasına katılmış olacak.

take-two-codemastersi-satin-almak-istiyor-2

Codemasters tarafından yapılan açıklamada teklifin resmileşmesi durumunda hissedarlara teklifin kabulü için önerinin yapılacağı da açıklandı. Take-Two Interactive’in söz konusu teklifi ise 739 milyon sterlin değerinde. Yaklaşık 973 milyon dolara karşılık gelen bu rakam yayıncıların kesenin ağzını iyice açtığını gösteriyor. Geçtiğimiz günlerde 7,5 milyar dolarlık anlaşma ile ZeniMax Microsoft bünyesine katılmıştı.

take-two-codemastersi-satin-almak-istiyorCodemasters, Take-Two Interactive anlaşması sağlanırsa Formula One yarış serisi lisansı da Take-Two’nun spor oyunları arasına katılmış olacak. Take-Two gerek fiyat, gerekse mikro ödeme politikaları konusunda pekte oyuncu dostu değil. Bu anlaşmanın gerçekleşmesi durumunda artık Codemasters oyunlarını uygun fiyatlar ile satın almak pek mümkün olmayacak gibi gözüküyor.

take-two-codemastersi-satin-almak-istiyor-4

Take-Two Codemasters’ı Satın Almak İstiyor! Geçtiğimiz haftalarda piyasaya çıkan DiRT 5’in Steam fiyatı 92 TL, Playstore fiyatı ise 86 TL olarak açıklandı. Eğer oyun Take-Two oyunu olarak piyasaya çıkmış olsa iddialar bu oyunların 300 TL satış fiyatı ile marketlerde yer alacağı yönünde. Anlaşma konusunda henüz resmi bir açıklama yapılmış değil. İlerleyen günlerde gerek Take-Two, gerekse Codemasters tarafından resmi açıklamanın yapılması bekleniyor.