Ana Sayfa Global Haberler Taipei Game Show Ertelendi!

Taipei Game Show Ertelendi!

978
Taipei Game Show Ertelendi!
Taipei Game Show Ertelendi! - HUBOGI

Taipei Game Show Ertelendi! Dünya genelinde büyük bir gündem haline gelen ve birçok alanda olumsuz etki bırakan Corona virüsü oyun dünyasını da etkilemeye devam ediyor. 6 – 9 Şubat tarihleri arasında Tayvan’da düzenlenmesi planlanan Taipei Game Show yapılan açıklama ile ertelendiği belirtildi. Organizatörler erteleme kararının arkasında Corona virüsü salgınını olduğunu belirtirken etkinliğin belirsiz bir tarihte yaz aylarında gerçekleştirileceğini de eklediler.

Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkan ve dünya genelinde büyük bir kriz yaratan Corona virüsü diğer ülkeleri de etkilemeye başlamış durumda. Geçtiğimiz gün Tayvan’da bir kez daha Corona vakası gözlendiği açıklandı. Bu 9. Vaka olarak kayıtlara geçen Tayvan için yetkililer büyük önlemler almaya çalıştıklarını belirtti. Virüsün ülkede gözlenmesi ile etkinliğinde göreceği ilginin düşeceği düşünülerek ve insan sağlığı göz önünde bulunarak yaz aylarına ertelendiği açıklanan Taipe Game Show’un net tarihi hakkında net bir açıklama yapılmadı.

Alınan karar öncesinde Corona virüs salgınına karşı etkinlik organizatörleri katılımcılara alınacak önlemler ile ilgili gerekli bilgilendirmeyi yapmış ve girişte vücut sıcaklığı ölçümünün yanı sıra maske takmayı zorunlu olduğunu belirten bir açıklama yapmıştı. Bu açıklamalar ile pek çok katılımcı fuara gitmekten vazgeçmişti. Geçtiğimiz gün ise etkinlik organizatörleri fuarın ertelendiğini duyurdu.

Taipei Game Show’da başta Sony olmak üzere birçok marka yeni oyunları, ürünleri ve yapımları ile ilgili tanıtımlar yapacaktı. Ancak erteleme kararı ile bu tanıtımlarda ertelenmiş oldu. Özellikle Sony oldukça iddialı bir şekilde hazırlandığı Taipei Game Show’da aralarında Elden Ring’in de yer aldığı yaklaşık 25 oyunun fragmanlarını ve yeni görüntülerini takipçiler ile paylaşacaktı. Erteleme ile birlikte Sony’nin nasıl bir yol izleyeceği ise merak edilen konular arasında yer alıyor.

Taipei Game Show Ertelendi! Dünya genelinde birçok alanı etkileyen Corona virüsü oyun dünyasını da etkilemeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde LPL gibi League of Legends’in önemli ligleri arasında yer alan organizasyonun ertelendiği açıklanmıştı. Overwatch League maçlarının Çin ayağının iptal edildiği haberleri de geçtiğimiz günlerde gündeme gelmişti. Salgının ne kadar devam edeceği ve nasıl etkiler yaratacağı merak edilen konulara asında yer alıyor.