Ana Sayfa Espor PUBG Global Series 2020 Sezon Detayları Açıklandı

PUBG Global Series 2020 Sezon Detayları Açıklandı

1102
pubg-global-series-2020-sezon-detaylari-aciklandi

PUBG Global Series 2020 Sezon Detayları Açıklandı! Dünyanın dört bir yanından gelecek olan PUBG takımları, PUBG Global Series 2020’de kıyasıya mücadele etmeye hazırlanıyor.

PUBG espor dünyasının vazgeçilmez Battle Royale oyunlarından biri olma özelliğini taşıyor. Bununla birlikte aynı zamanda düzenlenen PUBG Global Series turnuvaları da esporun gelişmelerinde rol oynuyor. Oyun dünyasının büyümesiyle doğru orantıda büyüyen espor dünyası bu sene büyük heyecanla PUBG Global Series 2020’yi bekliyor.

Dört ayaktan oluşacak olan etkinliğin ilki Berlin’de düzenlecek. PGS: Berlin 31 Mart – 12 Nisan tarihleri arasında Messe Berlin’de dünyanın dört bir yanından gelen PUBG takımlarına ev sahipliği yapacak. 10 ve 12 Nisan tarihleri arasında Büyük Finaller sona ermeden PGS: Berlin’in Grup Sahnesi 31 Mart – 3 Nisan tarihlerinde oynanacak. Son olarak Eleme Aşaması ise 4 – 5 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek.

Detayları verilen bu etkinliklerden 3’ünde toplamda 32 takım mücadele edecek. En son küresel aşamada sona kalan 4 takım direkt olarak bir sonraki etkinliğe gitmeye hak kazanacak. Kalan 28 kısım için Kore, Çin, Japonya, Avrupa, Amerika ve Asya Pasifik dahil olmak üzere 6 bölgeden elemelere katılan takımlar yer alacak.

Her PUBG Global Series etkinliği 3 aşamadan oluşacak

2020 yılının PUBG takipçileri tarafından en çok beklenen turnuvası PUBG Global Series’in her etkinliği 3 aşamadan oluşacak. Bu aşamalar arasında Grup Aşaması, Eleme Aşaması ve Büyük Finaller yer alıyor. Grup Aşaması’nda yer alan 32 takımdan son 12’ye kalan takım Büyük Finaller’e yükselecek. Eleme Aşaması dört takıma daha Büyük Finallere gitmek için son fırsat olacak.

PGC 2019’un 6 milyon dolarlık ödül havuzunu ve kitlesini geliştiren PUBG Corporation, katılımcı ekipler için daha çeşitlendirilmiş bir paylaşım programı oluşturmayı hedefliyor. Ödül havuzu için profesyonel takımlar, her PGS etkinliğinde minimum 20 bin doları garanti edebilirler. İlk 3 PGS etkinliği ayrı ayrı 500 bin dolar ödül havuzuna sahip olurken, toplam ödülün 2 milyon doları bulması bekleniyor.