Ana Sayfa Global Haberler Supercell, Everywear Games’e Yatırım Yaptı!

Supercell, Everywear Games’e Yatırım Yaptı!

1995
Supercell Everywear Games’e Yatırım Yaptı!
Supercell Everywear Games’e Yatırım Yaptı!

Supercell Everywear Games’e Yatırım Yaptı! – Hubogi Mobil oyun pazarında ünlü Boom Beach, Clash of Clans ve Clash Royale gibi oyunların yapımcısı Supercell’den  yeni bir gelişme daha açıklandı. Geçtiğimiz haftalarda Brawl Stars ön kayıtlarının başladığını duyuran şirketin yeni duyurusu ise 5 milyon euro’luk yatırım haberi oldu.

Finlandiya merkezli akıllı saatler için oyun üreticisi olan Everywear Games’e Supercell 5 milyon euro’luk yatırım yaptığını blog yazısı ile duyurdu. Sitede yayınlanan yazıda “Yeni bir döneme giriş yaptığımız için çok heyecanlıyız. Supecell ile uzun vadde iyi işler başaracağımızı ve planlarımıza odaklanacağımıza eminiz. Ayrıca ekibimize katılacak yeni yetenekler içinde sabırsızlanıyoruz, onlardan biriyseniz bize ulaşın,” şeklinde açıklamalarda bulundu. Şirket açıklamalarıyla F2P alanında deneyimli elemanlar bünyesine katmak istedini duyurdu.

Geçtiğimiz yıl 5 milyon dolar yatırım ile Frogmind’in %51 hissesini satın alan Supercell, bu yatırım hamlesi ile akıllı saatlerde yeni oyunlar mı çıkaracak yoksa Free-to-Play cihazlar için yeni oyun projeleri mi geliştireceği soru işareti. Supercell’in ilerleyen günlerde konu hakkında açıklama yapması bekleniyor.