Ana Sayfa Global Haberler ABD Mobil Oyun Gelirleri Black Friday ile 55.8 Milyon Dolara Vurdu!

ABD Mobil Oyun Gelirleri Black Friday ile 55.8 Milyon Dolara Vurdu!

1190
ABD Mobil Oyun Gelirleri Black Friday ile 55.8 Milyon Dolara Vurdu!
ABD Mobil Oyun Gelirleri Black Friday ile 55.8 Milyon Dolara Vurdu!

Amerika Birleşik Devletleri mobil oyun gelirler, 2018 Black Friday günü ile Google Play ve App Store üzerinden 55.8 Milyon Dolar’a erişti.

Black Friday 2018, mobil oyun sektörü tarihinin en karlı günü olarak kayıtlara geçti. Tüm sektörün genel gelir oranı bir günde %23.8 arttı. Günün toplam gelirinin %63’ü App Store ile sektöre 35.2 Milyon Dolar kazandırarak, Google Play ‘in katkısı 20.6 Milyon Dolar oldu. Google Play, Black Friday gününe nazaran yılın genelinde App Store’a göre daha büyük bir gelişme katetmişti. Ayrıca Google Play, geçen seneki 2017 Black Friday’e göre bu sene %24.7’lik bir gelir artışı gösterdi. App Store’un mobil oyun gelirleri ise o gün %23.3 oranına artış gösterdi.

Black Friday Şampiyonu Supercell’den Clash of Clans!

Clash of Clans, yaklaşık 2.1 Milyon Dolar ile Black Friday 2018’de en çok hasılat yapan oyun oldu. Supercell ayrıca en popüler 10 oyun arasına başka bir oyununu sokmayı da başardı, 5 numara ile Clash Royale.

Sıralamayı ikinci ve üçüncülük ile Roblox ve Candy Crush takip ediyor. Fortnite ise iOS geliri ile yaklaşık 1.2 Milyon Dolar kazanarak dördüncü sıraya yerleşti. Epic Games’in battle royale oyunu, Black Friday haftasında %86 büyüme ile hasılat yaptı.

Özet geçecek olursak firmalar, tek bir günde elde ettiği bu büyümeleri Black Friday’e özel oyuncularına sundukları fırsatlar ve indirim paketlerine borçlu. Bakalım firmaların yılbaşına özel sunacakları indirim ve fırsatlar sektörü ne yönde ve nasıl etkileyecek, hep birlikte göreceğiz.

Dahası ve gelişmeler için takipte kalın!