Ana sayfa Global Haberler Steam(Valve) Oyunları Bu Yıl Konsollara Gelebilir

Steam(Valve) Oyunları Bu Yıl Konsollara Gelebilir

45

Steam, Valve Corporation tarafından geliştirilen, bir dijital dağıtım, çok oyunculu oynanış ve iletişim sunan platformdur. 12 Eylül 2003 İlk piyasaya sunulma tarihidir. Oyunların geniş çapta dağıtımı ve tamamen internet ve PC üzerinden yayılımı için kullanılmaktadır.

Yakın tarihli bir röportajda, Valve kurucu ortağı Gabe Newell, Steam ve / veya Valve oyunlarının konsollarda görünme olasılığını bahsediyor.

Valve’ın PC’ye özel oyunlarından oluşan The Orange Box’ı ilk kez piyasaya sürdüğünden bu yana on yıldan fazla zaman geçti.  Orange Box, Valve’deki oyunların bilgisayardan konsollara geçtiğini ilk kez işaret ediyordu, çünkü çoğu kişi Valve’in CEO’su Gabe Newell’i PC’nin kralı olarak görüyor. Bu nedenle, oyuncular Valve’ın daha fazla oyununu konsollara taşıyıp taşımayacağını merak ettiler.

Newell yerel bir devlet okulunda bir Soru-Cevap oturumuna katıldı. Etkinlik sırasında, daha fazla Steam oyununun konsollara geçip geçmeyeceği sorulan sorulardan biri oldu. Buna yanıt olarak Newell, ilgilenen herkesin bu yılın ilerleyen dönemlerinde konuyla ilgili daha fazla bilgi alacağını iddia etti. Etkinliğe katılan biri cevabı kaydetti ve Gabe Newell’in alıntısını içeren bir kesiti Reddit’e gönderdi.

https://www.reddit.com/r/HalfLife/comments/n9rlb6/steam_might_be_expanding_to_console_i_shot_this/?ref=share&ref_source=embed&utm_content=title&utm_medium=post_embed&utm_name=24aee1218e204984b10dd422e2f603f6&utm_source=embedly&utm_term=n9rlb6

Bunu akılda tutarak, Newell’in cevabının tam olarak ne anlama geldiği belirsizdir; Half-Life: Alyx’in PlayStation VR’a gelmesi gibi  bir şey de dahil olmak üzere her şey anlamına gelebilir. Newell, hayranların Valve’ın yıl sonuna doğru planladıklarıyla ilgili daha fazla bilgi alacaklarını iddia ediyor, ancak E3 2021, 12 Haziran ile 15 Haziran arasında bir aydan kısa bir süre içinde gerçekleşecek.

En azından E3, Xbox’ın Valve ile herhangi bir anlaşması olup olmadığını onaylamasına ve bu yılın sonunda planladığı her şeyi daha da ileri götürmesine izin veriyor.

Daha fazla içerik için tıklayın

Bizleri sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz!