Ana sayfa Global Haberler Steam’den Kripto Para Odaklı Oyunlara Yasak!

Steam’den Kripto Para Odaklı Oyunlara Yasak!

28
steamden-kripto-para-odakli-oyunlara-yasak

Steam’den Kripto Para Odaklı Oyunlara Yasak! Dünyanın en büyük oyun kütüphanesi Steam, kripto para teknolojilerine yönelik kritik bir karara imza attı. Gündemin en önemli konusu olmasına rağmen kripto para odaklı oyunlar Steam kütüphanesinden kaldırılıyor. Blok zincir teknolojisinin gelişmesi ile birlikte oyun dünyasında da büyük değişimlere şahit oluyoruz. Kripto para birimi kullanan oyunlar, NFT olarak oyun içi satın alım yapılan oyunlar oldukça popüler oldu.

steamden-kripto-para-odakli-oyunlara-yasak-2

Bu durum sonrası oyun mağazaları benzer oyunlar ile dolup taştı. Oyun içi alışveriş ya da toplama yolu ile kripto kazanç elde edilen oyunlar bir anda kendilerine has bir ekonomi oluşturdular. Steam ise bu noktada tepkisini ortaya koyarak bu tarz oyunlara kütüphanesinde yer vermeyeceğini resmi olarak açıkladı.

6 Ekim itibari ile güncellenen Steam kurallarına göre blok zincir teknolojisi üzerine yapılan veya NFT ve kripto para değişimine olanak tanıyan oyunlar mağazadan kaldırılacak. Hali hazırda kripto aramasında 64 oyun, NFT aramasında ise 14 oyun listeleniyor.

Steam’den Kripto Para Odaklı Oyunlara Yasak! Bu karar temelinde Steam’in gerçek dünyada bir değer üreten oyunları istememesi bulunuyor. Oyuncular sadece Steam Wallet fonları ile sanal eşya değişimi yapma zorunluluğunda. Mağazada oyunları olan ya da yükleme aşamasında olan pek çok geliştirici de oyunları farklı mağazalara yönlendiriliyor. Steam’in konu ile ilgili ilerleyen günlerde yeni açıklamalar yapması da bekleniyor. Steam ve çok daha fazlası için Hubogi sayfasını takipte kalın.