Ana sayfa Türkiye'den Haberler Hungri Games, İrlanda Ofisiyle Global Büyümeyi Başlattı!

Hungri Games, İrlanda Ofisiyle Global Büyümeyi Başlattı!

32
hungri-games-irlanda-ofisiyle-global-buyumeyi-baslatti

Hungri Games, İrlanda Ofisiyle Global Büyümeyi Başlattı! Dünya çapında başarılı işlere imza atan Türk şirketi Hungri Games, İngiliz oyun yatırım ve finans şirketi Triple Dragon’dan 10 milyon dolar değerleme ile 1,1 milyon dolar yatırım aldı. Bu yatırım sonrasında global büyümesine ivme katmak isteyen şirket İrlanda Belfast’ta yeni ofisini resmi olarak duyurdu.

Açılan yeni stüdyoda kurulacak ekip Avrupa pazarındaki oyun severlerin nabzını tutacak. Hungri Games Kurucu Ortağı Berk Koçak, “Şu an hali hazırda 1. Dünya Savaşını konu alan yeni ve heyecan verici bir oyun üzerinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Türkiye’deki yetenekli ekip arkadaşlarımız dışında yeni ofis için farklı kültürlerden yeni yeteneklerde bünyemize katmayı planlıyoruz. Global pazarda sektörümüzde tecrübeli kişilerin de yer alacağı Belfast stüdyomuzda 2022 yılı ortalarına kadar 25 kişilik bir ekibe sahip olmayı hedefliyoruz.” Şeklinde açıklamalarda bulundu.

hungri-games-irlanda-ofisiyle-global-buyumeyi-baslatti-2

Hungri Games, İrlanda Ofisiyle Global Büyümeyi Başlattı! İki yıl gibi bir süre içerisinde 2 mid-core oyunu global pazara sunan stüdyo, yeni ofis içinde güçlü bir ekip kurmak için game developer, level designer, proje yöneticisi gibi çok sayıda uzmana istihdam sağlayacak. Dünya genelindeki oyun sektörünü baz aldığımızda başarılı ve tecrübeli bir ekip tarafından kurulan mobil oyun şirketi olduklarının altını çizen Berk Koçak açıklamasında şu sözlere de yer verdi: “İlk etapta Series A yatırım safhasına hızlıca geçip, bu süreçte EMEA ve Amerika pazarlarında core ve mid-core oyun segmentinde potansiyeli olan ülkelerde top grossing 2* oyun listesi içerisinde yer almayı hedefliyoruz. Bu hedef için tüm ekip arkadaşlarımız ile kenetlenmiş durumdayız. Gerek İstanbul gerekse Belfast stüdyolarımız ile bu yolda ilerlemeyi sürdüreceğiz.” Hungri Games ve çok daha fazlası için Hubogi sayfasını takipte kalın.