Ana sayfa Global Haberler Steam Game Festivali İsim Değişikliği: Steam Next Fest

Steam Game Festivali İsim Değişikliği: Steam Next Fest

57
steam-game-festivali-isim-degisikligi-steam-next-fest

Steam Game Festivali İsim Değişikliği: Steam Next Fest! Video oyun sektörünün en ikonik isimlerinden Steam, yılın belirli dönemlerinde Steam Game Festival’de satışa sunuluyor. Bu etkinlikler kapsamında oyuncular yeni oyunları tanıma fırsatı buluyor. Ayrıca bazı aktivite ve etkinliklerde oyuncuları bekliyor.

Valve,  Steam Game Festival etkinliğini yeniden adlandırmaya karar verdi. Verilen bilgilere göre, etkinlik bundan böyle “Steam Next Fest” olarak karşımıza çıkacak gibi. Bu değişiklik sebebi ise etkinliğin daha doğru aktarılabilmesi ve daha anlaşılır olması. Ancak bu isim değişikliği etkinliğin özünü değiştirmeyecek. Valve’den sorumlu kişiler, oyuncuların demo oyunlarıyla tanışmaya, oyunlar hakkında yeni bilgiler ve oyunların arkasındaki isimleri öğrenmeye devam edecek. Ve sohbet etme şansları olacağını da söylüyor.

Steam Next Fest Haziran’da!

Valve’e göre Steam Next Fest bu yıl 16-22 Haziran ayı veri alanında yer alacak. Ancak bu tarih oyuncular için pek de iyi bir seçim gibi görünmüyor. Çünkü muhtemelen E3 2021 tamamen dijital olarak karşımıza çıkacak. Etkinlikler 15-17 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek. Bu durumda E3 2021, başlangıçta Steam Next Fest ile çakışacaktır.

steam-game-festivali-isim-degisikligi-steam-next-fest-2

Steam Game Festivali İsim Değişikliği: Steam Next Fest! İlk olarak The Game Awards 2019 sayesinde tanıştığımız Steam Game Festival, bu etkinliği yalnızca TGA ile sınırlı tutmak istemediği için kısa bir süre sonra Steam Game Festival adı ile güncellendi. Bu festival yıl içerisinde birçok kez düzenlenince, ismi ‘Steam Oyun Festivali: Bahar 2020’ gibi sürekl, değişerek karmaşık bir hal aldı.

Steam ve çok daha fazlası için Hubogi sayfasını takipte kalın.