Ana sayfa Global Haberler Spelunky 2 Multiplayer Aralık’ta Çıkacak!

Spelunky 2 Multiplayer Aralık’ta Çıkacak!

439
spelunky-2-aralıkta-çevrimiçi-çıkacak

Spelunky 2’nin PC sürümü lansmandan bu yana çevrimiçi çok oyunculu olarak eksikti, ancak geliştirici BlitWorks nihayet birkaç hafta içinde geleceğini söylüyor.

Spelunky 2 ilk olarak PS4 geldi, oyun online olarak başkalarıyla oynama özelliğiyle gelmişti fakat bu durum birçok problem çıkartmış ve olumsuz yorumlar almıştı. Bu özellik maalesef Spelunky 2’nin PC lansmanından sonra  ertelendi ve yaklaşık iki ay geçmesine rağmen oyuncular hala bekliyor, ancak daha fazla beklemek zorunda kalmayacaklar. Geliştirici BlitWorks’ün son güncellemesine göre, çevrimiçi oyunun yıl sonundan önce kullanıma hazır olması bekleniyor.

Spelunky-2-çevrimiçi-geliyor

Bugün bir Steam gönderisinde bunu daha ayrıntılı bir şekilde açıklayan geliştirici, sorunun başlangıçta beklenenden daha ciddi olduğunu ve çözülmesi için “dahili oyun mantığında daha derin değişiklikler ve geri almalar” gerektiğini açıkladı. Bu değişiklikler oyunun her iki sürümünü de etkilediğinden, BlitWorks PC’ye yayınlamadan önce her şeyin doğru şekilde test edildiğinden emin olmak için zaman ayırıyor. Yine de iyi haber, neredeyse bitmiş gibi görünmesi.

Geliştirici, Spelunky 2 için planladığı üç büyük iyileştirmeden ikisini tamamladığını doğruladı. Geliştirici “Spelunky 2, büyüklük  bakımından 1’den daha karmaşık bir oyun olmakla kalmıyor, aynı zamanda lansmanı da çok daha büyüktü, bu da çok sayıda geri bildirim olduğu anlamına geliyor!” yazdı. Spelunky 2, PC ve PS4 için mevcuttur. Oyunun PS4 versiyonundan alınan eleştiriler oyuna karşı hevesleri düşürmüş durumdadır.

Oyunun düzeltmeleri ile geri dönüşü oldukça önemli gibi görünüyor.

Diğer yazılarımıza göz atmak için tıklayın!

Bizleri Twitter üzerinden takip edebilirsiniz!