Ana Sayfa Global Haberler Sony ve PlayStation 5 E3’te Yer Almayacak!

Sony ve PlayStation 5 E3’te Yer Almayacak!

947
Sony ve PlayStation 5 E3’te Yer Almayacak!
Sony ve PlayStation 5 E3’te Yer Almayacak! - HUBOGİ

Sony ve PlayStation 5 E3’te Yer Almayacak! Geçtiğimiz günlerde E3 2020’de Sony’nin yer almayacağı iddiaları ortaya atıldı. Oyun sektörünün önemli analistlerinin bu iddialarına resmi açıklama gözüyle bakmak yanlış olmaz. Çok büyük bir ihtimal ile Sony’nin E3 2020’yi pas geçeceğini söyleyebiliriz. Öte yandan Sony yetkilisinin gameindustry.biz’e yaptığı açıklamasında “E3 organizasyonuna saygı duyuyoruz fakat bu yılki etkinlik bizim vizyonumuz ile örtüşür türde olmadığına inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Bu yılda E3’ü pas geçecek gibi görünen Sony geçtiğimiz yılda sürpriz bir açıklama ile organizasyona katılmayacağını açıklamıştı. Organizasyona katılmama sebebi olarak ise gelecek projelere odaklanacaklarını belirten Sony’nin bu yılki E3 ile ilgili henüz yapmış olduğu net bir açıklama bulunmuyor. Öte yandan ünlü Analist Michael Patcher Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamasında ise Sony’nin E3 2020’ye katılmayacağını belirtmişti. Sony’nin E3 2020’yi pas geçerek PlayStation 5 için farklı bir tanıtım planı olduğunu bu gelişmelerden yola çıkarak söylemek yanlış olmaz. İlerleyen dönemde Sony’nin konu hakkında açıklama yapması ve resmi olarak E3 2020’ye katılıp katılmayacaklarını duyurması da bekleniyor.

E3 2020 organizasyonuna genel olarak bakıldığında ise Microsoft ve Nintendo gibi Sony’nin önemli rakiplerinin büyük hazırlıklar içerisinde olduğunu söylemek mümkün. Los Angeles Convention Center’da düeznlenencek olan organizasyonda iki büyük devin kapışması olacağını söyleyebiliriz. Microsoft rakibinin aksine fuarda yer alacak ve iddialara göre Anaconda ve Lockhart konsooları hakkında yeni bilgiler verecek. Öte yandan Xbox’a özel yeni oyunların tanıtımının da yapılacağı iddialar arasında yer alıyor. Nintendo cephesinde ise şirketin bir süredir üzerinde çalıştığı ve yeni bir konsol çıkaracağı iddia edilen Nintendo Switch Pro söylentileri yükseliyor. Henüz Nintendo tarafından yapılan resmi bir açıklama olmasa da olası bir Nintendo Switch Pro’nun tanıtımı için E3 2020’nin doğru yer olduğunu söyleyebiliriz.

Sony ve PlayStation 5 E3’te Yer Almayacak! Nintendo, Sony ve Microsoft’un yanı sıra E3 2020’de Google Stadia gibi pek çok yeni ve farklı şirketi de görmek mümkün olacak. Amerika Birleşik Devletleri Los Angeles Convention Center’da 9 – 11 Haziran 2020 tarihleri arasında düzenlenecek olan organizasyonun ayrıntılarının ilerleyen günlerde açıklanması bekleniyor.