Ana Sayfa Espor Efsanevi LoL Takımı T1 Nike ile Partner Oldu

Efsanevi LoL Takımı T1 Nike ile Partner Oldu

979
HUBOGI-efsanevi-lol-takimi-t1-nike-ile-partner-oldu

Efsanevi LoL Takımı T1 Nike ile Partner Oldu! League of Legends vadisindeki en önemli profesyonel takımlardan biri olan T1 takımı Nike ile partner olduğunu açıkladı. Resmi duyuru League of Legends’ın Twitter hesabından yapıldı. İki taraf da bu partnerliklerini esporun ötesine geçirdiklerini ve markalarını küresel bir boyutla hayranlarına sunduklarını söylüyor. Anlaşma Kore Ligi (LCK) dahil olmak üzere tüm SKT takımlarını kapsıyor. T1’in CEO’su Joe Marsh, bu partnerlikle birlikte oyuncuların potansiyelini en üst seviyeye çıkarmayı ve kariyerlerinin ömürlerini uzatmayı hedeflediklerini söyledi. CEO aynı zamanda bu ortaklığın T1 takımının tarihinde önemli bir an olduğu belirtti.

Eskiden SKT olarak bilenen T1 takımı, Comcast Spectacor’un yaptığı 40 milyon dolarlık yatırımla artık ortak bir espor girişimi olarak T1 adıyla anılıyor. Takımın aldığı bu büyük yatırım 2019 yılı içerisinde yapılan en büyük yatırımlar listesinde de geçmişti. Böyle gelişmeler doğrultusunda espor dünyasındaki sınırları zorlayan takım, birden fazla ekip kurmaya ve dünyanın dört bir yanından yeni oyuncular almaya devam ediyor. Markalaşma yolunda profesyonel ilerleyen takım iyi hazırlanmış ve üzerine düşünülmüş tasarımlarla da her zaman öne çıkıyordu. Nike ile yaptığı partnerlikten sonra ise bunun daha çok gelişeceği düşünülüyor.

Nike espor dünyasında yer almaya devam ediyor

Nike, yıllar boyunca espor dünyasında birçok partner edindi. Bu sayede espor dünyasında yer edinen Nike, partnerlik ilişkilerini sürdürmeye devam ediyor. T1 ile partnerliklerinin detayları henüz açıklanmadı. Nike dışında Puma, K Swiss ve Louis Vuitton gibi markalarda espor dünyasında yerini korumaya devam ediyor.

League of Legends espor sezonu birkaç hafta içinde başlıyor. Bu yüzden T1 takımını yakında gösterişli bir şekilde ligde görebiliriz. Ayrıca bu yeni partnerliğin getirdiği motivasyonla oyuncuların daha başarılı olması bekleniyor.