Ana sayfa Global Haberler Sony Geçtiğimiz Yılın Satış Rakamlarını Paylaştı

Sony Geçtiğimiz Yılın Satış Rakamlarını Paylaştı

1021
Sony Geçtiğimiz Yılın Satış Rakamlarını Paylaştı
Sony Geçtiğimiz Yılın Satış Rakamlarını Paylaştı

Sony Geçtiğimiz Yılın Satış Rakamlarını Paylaştı! – Hubogi Sony Interactive Entertainment, geçtiğimiz gün yapmış olduğu açıklamada PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro konsollarının Kasım – Aralık aylarındaki satış rakamlarını açıkladı.

Şirket yapmış olduğu açıklamada Yılbaşı tatil döneminin de katkısıyla birlikte yaklaşık 6 milyon adet PlayStation satışı gerçekleştirdiğini açıkladı. Geçtiğimiz yılki aynı sürede satılan konsol rakamlarına göre 200 bin adetlik bir düşüş yaşayan Sony kozlarını 2018 saklıyor. Ayrıca 31 Aralık 2017 tarihi itibariyle dünya genelinde toplam 73.6 milyondan fazla PlayStation ve 55.9 milyon PlayStation oyunu satılmış.

Son Interactive Entertainment Başkan ve CEO’su John Kodera yapmış olduğu açıklamada “Dünyanın dört bir yanında hayranlarımızın sürekli desteğiyle, tatil döneminde satışlarımızın rekor rakamlara ulaştığını bildirmekten gurur duyuyoruz,” dedi. Ayrıca Kodera sözlerine “PlayStation Network sergilediği muazzam büyüme ile PlayStation Plus abonelerinin sayısı da 31.5 milyonu geçti, PlayStation Store da Aralık 2017 ‘de bugüne kadarki en yüksek aylık içerik satışını gerçekleştirdi.” şeklinde devam etti. Kodera son olarak “Toplumumuza ve ortaklarımıza, olağanüstü kilometre taşına ulaşmakta yardımcı oldukları için teşekkür etmek isterim. PlayStation 4 ‘ün en iyi konsol olarak yıldızının parlaması devem ederken, biz de özel oyun ve yeni ağ hizmetleri ile hayranlarımıza daha fazla olağanüstü deneyim sunmayı taahhüt ediyoruz.” Diyerek sözlerini tamamladı.