Ana Sayfa Global Haberler Sony, Crunchyroll’ü Satın Aldı!

Sony, Crunchyroll’ü Satın Aldı!

793
sony-crunchyrollu-satin-aldi

Sony, Crunchyroll’ü Satın Aldı! Bir süredir adı anime yayın platformu olan Crunchyroll ile gündeme gelen Sony, sonunda satın alım işlemini gerçekleştirdi. Rekor bir rakam ile Crunchyroll’ü bünyesine katan Sony satın alımlara da devam ediyor.

sony-crunchyrollu-satin-aldi-3

WarnerMedia’nın yaklaşık 1.2 milyar dolar gibi rekor bir rakam karşılığında Sony safına geçirdiği Crunchyroll, 3 milyondan fazla üyesi ile artık bir Japon markası olarak hayatına devam edecek. Satın alma sonrasında Sony anime sektörüne olan ilgisini tekrardan kanıtlamış oldu. Crunchyroll’a benzerliği ile bilinen Funimation’a da sahip olan marka bu satın alım işlemini de Funimation Global Group üzerinden gerçekleştirmişti. Uzun süredir anime sektöründe olan marka bu satın alma ile birlikte elini daha da güçlendirecek gibi gözüküyor.

sony-crunchyrollu-satin-aldi-2

Sony, Crunchyroll’ü Satın Aldı! Crunchyroll ve Sony anlaşması sonrasında anime dünyası nasıl etkileneceği merak edilen konular arasında yer alıyor. Ancak bilindiği gibi Crunchyroll’ün Türkiye’de bir kolu bulunmuyor. Hatta bazı animeler lisans hakları yüzünden ülkemizde seyredilemiyor. Sony’nin bu konu hakkında bir hamle yapıp yapmayacağı merak edilen konular arasında. İlerleyen dönemde Sony’nin satın alma ile ilgili resmi açıklamaları ve ileri ki dönem planlarını da yayınlaması bekleniyor. Crunchyroll tarafında ise işleyiş ve çalışan bakımından bir değişiklik söz konusu değil gibi gözüküyor. Bu konuda da tarafların açıklaması beklenen konular arasında. Sony ve çok daha fazlası için Hubogi sayfasını takipte kalın.