Ana Sayfa Global Haberler Slightly Mad Studios’dan Konsol Çalışmaları

Slightly Mad Studios’dan Konsol Çalışmaları

1068
Slightly Mad Studios’dan Konsol Çalışmaları
Slightly Mad Studios’dan Konsol Çalışmaları

Londra merkezli Project CARS geliştiricisi olan Slightly Mad Studios geçtiğimiz günlerde çıkan haberler sonucunda PlayStation, Nintendo, Xbox gibi markalara rakip olacak bir konsol üzerinde çalıştıkları açıklandı.

Project CARS 1 – 2, Need For Speed Shift, Test Drive: Ferrari Racing Legends gibi pek çok ünlü yarış oyununun geliştiricisi olan Slightly Mad Studios, Mad Box adını verdikleri konsol çalışmalarına başladı. Şirket konsol konusunda iddiasının büyük olduğunu belirtiyor. 3 yıl içerisinde piyasaya sunulacağını da iddialı bir şekilde ekliyor.

Geçtiğimiz günlerde Slightly Mad Studios kurucusu ve firmanın CEO’luk görevini üstlenen Ian Bell Mad Box hakkında resmi Twitter adresi üzerinden bir tweet yayınladı. Tweette VR 4K çözünürlük ve 60 fps özelliklerini stabil olarak sunacaklarını ve pazara hızlı bir giriş yapacaklarını belirtti. Ayrıca firma oyun geliştirme konusunda stüdyolara ücretsiz oyun motoru desteği de sunacak.

Birçok özellikle iddialı bir şekilde çıkış yapmayı planlayan Mad Box’ın projeden öte geçip geçemeyeceğini ve konsol pazarında kendine yer edinebilecek seviyeye gelip gelemeyeceği merak edilen konular arasında.