Ana Sayfa Global Haberler PlayStation Satış Rakamında 90 Milyonu Geçti!

PlayStation Satış Rakamında 90 Milyonu Geçti!

1060
PlayStation Satış Rakamında 90 Milyonu Geçti!
PlayStation Satış Rakamında 90 Milyonu Geçti!

PlayStation Satış Rakamında 90 Milyonu Geçti! – Hubogi Konsol pazarının en önemli oyunları arasında yer alan Sony geçtiğimiz günlerde yapılan açıklama ile 90 milyon adet satışı geçtiğini açıkladı. 90 milyonun üzerinde satışı yapılan son PlayStation konsolu olan PlayStation 4 rekor bir rakama ulaştı.

Sony cephesinde büyük mutluluk yaratan bu istatistikler pazarda da rekor niteliği taşıyor. Geçtiğimiz yıl sonu için Sony tarafından açıklanan hedef rakam 86 milyon adet PS 4 olarak açıklanmıştı. Ancak şirket bugün bakıldığında beklentilerinin de üzerinde bir rakam ile 2018 yılını kapatmış gözüküyor.

Sony’nin yanı sıra konsol pazarının önemli isimlerinden olan Nintendo’nun da satış rakamları açıkalndı. Nintendo’nun son konsolu olan Nintendo Switch de ise bu rakam 25 milyon adet olarak açıklandı. Nintendo Switch için açıklanan bir diğer istatistik ise ABD’de mevcut konsollar arasında en hızlı satılan model olması olarak belirtildi. Nintendo Switch’in geçtiğimiz ay sonunda satış rakamı 22.9 milyon adet civarındaydı. Yıl sonu itibariyle büyük bir satış trendi yakalayan konsol yaklaşık 2 milyon adet satarak 25 milyon rakamına ulaştı.

Konsol dünyasının önemli bir diğer ismi Microsoft’un Xbox One cephesinden henüz net bir açıklama bulunmuyor. İlerleyen günlerde Microsoft’un da 2018 rakamlarının açıklanması bekleniyor.