Ana Sayfa Espor Riot Games, Teamfigth Tactics Şampiyonasına Okyanusya’yı da Ekledi

Riot Games, Teamfigth Tactics Şampiyonasına Okyanusya’yı da Ekledi

803
hubogi-riot-games-teamfigth-tactics-sampiyonasina-okyanusyayi-da-ekledi

Riot Games, Teamfigth Tactics Şampiyonasına Okyanusya’yı da Ekledi! Riot Games, geçtiğimiz sene oyuncularla buluşan Teamfight Tactics oyununun Galaksiler setine özel yeni bir şampiyona hazırladığını duyurdu. Yeni yapılan açıklamaya göre Teamfigth Tactics Galaksiler Şampiyonası’na Okyanusya da dahil oldu! Her bölgeden özel oyuncuların seçileceği bu şampiyona tüm oyuncuları kıyasıya bir rekabete sürüklemeye hazırlanıyor.

Riot Games’in Nisan ayı başında Teamfight Tactics Şampiyonası’nın ilk açıklamasının ardından, nihayet hem Kuzey Amerika’da hem de Okyanusya’da ilk rekabetçi sezonun nasıl ilerleyeceği hakkında ayrıntılar sunuldu.

Rekabetçi dizinin ilk tanıtımında belirtildiği gibi, oyuncular Ağustos ayında bölgesel olarak kendi yerlerini korumak için çok çalışacak ve oradan ilk iki oyuncu Teamfight Tactics: Galaksiler Şampiyonasına ilerleyecek. Önümüzdeki birkaç ay, dünyanın en iyi oyuncularının bölgelerini temsil etmek ve ilk Dünya Şampiyonu unvanını kazanmak için zorlayıcı bir oyun oynayacağından emin olabilirsiniz.

Teamfigth Tactics Şampiyonası için mücadele zorlaşıyor

Okyanusya bölgesi şimdi rekabet sürecine dahil olduğundan, bölgesel final yeniden Teamfight Tactics: Okyanusya ve Kuzey Amerika Finali (OCENA) olarak değiştirildi. Bölgenin eklenmesine uyum sağlamak için, burada toplam yarışmacı sayısı ilk on altıdan yirmi dörde çıkacak. Bu oyuncuların her biri Kuzey Amerika ve Okyanusya’dan dört ek oyuncu olacak.

Başlangıçta planlandığı gibi, her bölgeden oyuncular iki farklı yolla hak kazanacaklar. Her hafta, oyuncular en az 10 oyun oynayarak kalifikasyon toplamlarına göre puan kazanma şansına sahip olacaklar. Her haftanın sonunda, sıralamalarına göre puanları aşağıdaki gibi hanelerine eklenecek:

  • 1-10 – 60 puan
  • 11-25 – 50 puan
  • 26-50 – 40 puan
  • 51-100 – 25 puan
  • 101-200 10 puan
  • 201-300 5 puan

En iyi oyuncular her hafta mümkün olduğunca çok puan elde etmek için çalışacağından, önümüzdeki birkaç ayın yoğun bir oyunla dolu olacağından emin olabilirsiniz. Şampiyonaya katılma kuralları basit, oyuncular 1 Eylül 2020 tarihine kadar en az 17 yaşında olmalı ve NA veya Avustralya, Fiji, Fransız Polinezyası, Guam, Yeni Kaledonya, Yeni Zelanda için Kanada veya ABD’de veya Okyanusya için Kuzey Mariana Adaları’nda kalıcı olarak ikamet etmelidir.