Epic Games Store Ücretsiz Oyunları Açıklandı!

  786
  Epic Games Store Ücretsiz Oyunları Açıklandı!
  Epic Games Store Ücretsiz Oyunları Açıklandı!

  Epic Games Store haftalık ücretsiz oyun kampanyası koronavirüs salgını sürecinde de devam ediyor. Oyun sektörü ile ilgili önemli atılımlar gerçekleştiren firma oyunseverlerin de desteklenmesi gerektiğini savunuyor. Her hafta ücretsiz oyunlar veren firmanın bu haftaki hediyeleri ise Crashlands ve Amnesia: The Dark Descent. Birçok oyuncunun bu oyunlar hakkında olumlu görüşleri olduğunu söyleyebiliriz.

  Amnesia: The Dark Descent

  epic-games-store-ucretsiz-oyunlari-aciklandiAmnesia serisine ait iki oyun mevcut. Bunlar Amnesia: The Dark Descent ve Amnesia: A Machine for Pigs. Serinin ilk oyunu olan The Dark Descent’da Daniel isimli bir karakteri yönlendiriyoruz. Bir kalenin içinde hafızasını kaybetmiş şekilde uyanan karakterimiz bazı gerçekleri ortaya çıkarmak zorunda. Kalenin içerisinde gezdikçe kendisine bıraktığı notları okuyan Daniel’ın tek dostu kendisi. Notları okudukça öğrendikleri ise yalnızca kendisini daha fazla dehşete sürüklüyor. İlk olarak notları bırakanın kendisi olduğunu ve hafızasını bilerek sildiğini öğrenen karakterimiz, şatonun içerisindeki bir gölge hakkında da kendisini uyarıyor. Korku dolu macera bu şekilde başlıyor.

  Kendisine özel mekanikleri ve tamamen savunmasız oluşumuzla korku türü oyunları sevenleri kendisine hayran bırakmıştı. Oyunun içinde barındırdığı bulmaca ve aksiyon ögeleri de oyuna farklı bir hava katıyor. Ayrıca oyunun tamamen çaresiz olarak bırakıldığımız korku oyunlarına ilham olduğunu ve bu türü yeniden popüler hale getirdiğini de hatırlatalım. Outlast bu oyunlar açısından verilebilecek en güzel örnek.

  epic-games-store-ucretsiz-oyunlari-aciklandi“Amnesia: The Dark Descent seni doğrudan tehlikenin kol gezdiği tehlikeli bir dünyaya atıyor. Kendini korumak için saklanmak, koşmak ve kıvrak zekanı kullanmaktan başka şansın yok.
  Hayatta kalacak kadar güçlü müsün?”
  Ayrıca serinin yeni oyunu Amnesia: Rebirth’ün 2020’nin sonbahar mevsiminde çıkacağını belirtelim.

  Crashlands

  epic-games-store-ucretsiz-oyunlari-aciklandi

  Epic Games Store’un bu haftaki ücretsiz oyunlarından Crashlands çok yeni bir oyun. Frictional Games tarafından geliştirilen oyun 30 Nisan 2020 tarihinde çıkış yaptı. Bu oyun için belirli bir tür söyleyemeyeceğiz. Bunun için sizi aşağıdaki yoruma yönlendiriyoruz.

  “Genellikle bir oyunun ne hakkında olduğunu ve oyunda neler yapılabildiğini anlatmakta güçlük çekmem ancak Crashlands’de yok yok. Komik, aletler tasarlayabildiğiniz, düşüp kalkıp savaşacağınız, bir şeyler inşa edebileceğiniz ve maceraya atılabileceğiniz tarzda bir oyun… Sanırım havalı bir oyun geliştirmeye başladılar ve kendilerini bundan alamadılar. “

  Flux Dabes isimli karakteri kontrol ederken içinde bulunduğunuz hikayede oldukça keyifli vakit geçireceksiniz. Burnundan soluyan Hewgodooko adındaki belalı bir uzaylı tarafından son teslimatını gerçekleştirmekten alıkonulup yabancı bir gezegende kapana kısılan galaktik tır şoförüsünüz. Paketleri almak için uğraştıkça kendini dünyaya hâkimiyet kurmak isteyenlerin hain planlarının içinde bulacaksınız.

  Epic Games Store oyunlarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.