Ana sayfa Global Haberler Riot Games, DonorsChoose ile Ortaklık Kurdu

Riot Games, DonorsChoose ile Ortaklık Kurdu

18

Riot Games, DonorsChoose ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

Oyun yayıncısı ve geliştiricisi Riot Games’in, kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan DonorsChoose ile ortaklık kurduğu duyuruldu. Anlaşma kapsamında her iki taraf da oyun ve espor alanında kariyer yapmak isteyen çocuklarla çalışan Kuzey Amerikalı okul öğretmenlerini desteklemek için güçlerini birleştirecek.

Bu ortaklığı kutlamak için Riot Games, DonorsChoose platformunda espor ve oyunlarla ilgili projelere yapılan tüm bağışları 200.000$’a (~5.323.340₺) kadar karşılayacak ve toplamda 400.000$’a (~10.646.680₺) ulaşmayı hedefleyecek.

DonorsChoose bağışlarını karşılamanın yanı sıra proje kapsamında, Kaliforniya eyaletinde platformu kullanan tüm ortaokul ile liselerdeki espor ve oyunla ilgili projelere de hibe sağlanacak.

DonorsChoose platformu, insanların Kuzey Amerika’daki devlet okulu öğretmenlerine, projelerini geliştirmeyi amaçlayan kaynaklar ve ağ kurma fırsatı sağlayarak destek vermelerine olanak tanıyor.

Riot Games Sosyal Etki Başkanı Jeffrey Burrell anlaşmayla ilgili olarak şunları söyledi:

“DonorsChoose platformunda oyun tasarımı ve esporu müfredatlarına dahil eden ne kadar çok öğretmen olduğunu görmek bana çok ilham verdi. DonorsChoose ve oyuncularla güçlerimizi birleştirerek ülke çapında bu kadar çok sayıda inanılmaz öğretmeni doğrudan desteklemek, Kuzey Amerika’da ilk kez VCT’yi kutlamamız için harika bir yol.”

Riot Games ve DonorsChoose arasındaki bu ortaklık, oyun ve e-spor sektöründeki eğitimcileri destekleme ve güçlendirme yolunda önemli bir adım anlamına geliyor. Ortak çabaları sayesinde, geleceğin oyun profesyonellerinin büyümesi ve gelişmesinin önünü açıyorlar.