Ana Sayfa Global Haberler Gamescom 2023 Opening Night Show’da Birçok Oyun Duyurusu Gerçekleşti

Gamescom 2023 Opening Night Show’da Birçok Oyun Duyurusu Gerçekleşti

162

Gamescom 2023 Opening Night Show canlı yayını, çoğu yakın zamanda çıkacak olan oyunları bizlere sundu. 

Almanya’nın Köln kentinde her yıl düzenlenen devasa oyun etkinliği, Gamescom 2023 Opening Night Show canlı sunumunu yayınladı ve çoğu çok yakında çıkacak olan birçok oyuna daha yakından bakmamızı sağladı.

Eğer yayını kaçırdıysanız endişelenmeyin. Sizler için yayın esnasında gösterilen tüm oyunları derledik. İşte yayında gösterilen fragmanlar ve duyurular:

Crimson Desert

Pearl Abyss’in uzun zamandır beklenen açık dünya aksiyon oyunu için uzun bir oynanış fragmanı gösterildi. Oyunun muhteşem grafiklerinin yanı sıra gösterilen oyun içi mekanikler izleyicileri çok heyecanlandırdı. Black Desert’tan tanıdığımız Pearl Abyss, oyun hakkındaki yeni gelişmelere oyunun resmi web sitesinden ulaşılabileceğini belirtti.

Crimson Desert hakkında detaylı oyun bilgileri için buraya tıklayarak oyunun web sitesine ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Crimson Desert için yayınladığımız haberimizi de buradan inceleyebilirsiniz.

Assassin’s Creed Mirage

Orijinal Assassin’s Creed’e daha yakın bir oynanışa sahip olan Mirage için Bağdat’ın manzaralarını ve seslerini gösteren anlatım odaklı bir fragman yayınlandı. Ayrıca oyunda Arapça seslendirme de yer alacak.

Assassin’s Creed Mirage, 5 Ekim 2023 tarihinde çıkış yapacak.

Call of Duty: Modern Warfare III

Modern Warfare III, Modern Warfare II’deki olayların hemen ardından devam edecek olan ve oyunun hikaye görevlerinin birinden oynanış gösteren yeni bir fragman yayınladı. Ayrıca oyunun geliştiricileri bu oyunla birlikte gelecek olan özelleştirilebilir ekipman sistemi ve daha açık alanlarda geçecek olan yeni “Open Combat Missions” görevleri hakkında konuştular.

COD: MW III, 10 Kasım 2023 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek.

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty

Cyberpunk 2077’ye gelecek olan ve 26 Eylül’de çıkması beklenen Phantom Liberty DLC’si için bir fragman yayınlandı. Bu DLC’nin beraberinde oyuna gelecek olan yeni mekanikler ve oynanış elementleri tanıtıldı. Sadece ana oyuna sahip olan oyuncular da DLC beraberinde gelecek olan yeni düzenlemelerden yararlanabilecek.

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty, 26 Eylül 2023 çıkacak.

Diablo IV: Season of Blood

Diablo IV’ün 2. Sezonu duyuruldu. Diablo 4: Season of Blood ile oyuncular bir vampir avcısı olacak ve cehennemin güçlerine karşı koymak için kendilerini vampirik güçlerle güçlendirecekler. Ayrıca, 5 yeni oyun sonu boss’unun geleceği ve oyunculara mücadele etmeleri için daha zorlu oyun sonu içeriği sunacağı açıklandı.

Diablo 4: Season of Blood, 17 Ekim’de yayınlanacak.

Starfield

Oyunun bestecisinin performansıyla başlayan Starfield sunumu, sinematik fragmanıyla dikkat çekti. Oyunun yapımcısı Todd Howard, fragmanın ardından sahneye çıktı. Howard Starfield’ı Bethesda için bir tür “rüya oyunu” olarak tanımladı ve stüdyonun yeni oyununun muazzam kapsamı ve hırsına değindi.

Starfield, 6 Eylül 2023’te piyasaya sürülecek.

Mortal Kombat 1

Mortal Kombat 1’in fragmanı, oyunun hikayesinin yanı sıra yeni oynanış görüntüleri de gösterdi. Fragman; genç bir Raiden, daha yeni sorun olmaya başlayan bir Shao Khan ve elbette bazı can yakan ölümler içeriyordu.

Mortal Kombat 1, 14 Eylül 2023’te çıkacak.

Alan Wake 2

Uzun zamandır beklenen devam oyununda iki ana karakter yer aldığını bir önceki fragmanda görmüştük. Bu fragmanda Alan Wake’e odaklı bir fragman gösterildi. Fragmanda Alan Wake’in, The Dark Place’in kabus diyarından kaçmaya çalıştığını gördük.

Alan Wake II, 27 Ekim 2023 tarihinde çıkış yapacak.

Tekken 8

Tekken, devam eden dövüş serisi için yeni bir arcade simülasyon modunu gösteren yeni bir fragman yayınladı. Oyunda Street Fighter 6’daki World Tour moduna benzer şekilde oyuncunun yarattığı karaktere odaklanan bir hikaye modu yer alacak.

Tekken 8 için henüz net bir tarih belirtilmedi fakat 2024 senesi içinde çıkış yapacağı biliniyor.

The First Descendant

Bir bilim kurgu looter – shooter oyunu olan The First Descendant, efsanevi gözüken zırh setleri ve silahların yanı sıra bazı oynanış görüntülerini de sergiledi.

The First Descendant için henüz bir çıkış tarihi mevcut değil.

Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong için beklentiler yüksekti. Yayınlanan yeni fragmanda gösterilen yeni oynanış görüntüleri ise oyuncuların beklentisini yüksek tutmaya devam etti.

Black Myth: Wukong için bir çıkış tarihi belirtilmedi. Oyunun 2024 senesi içinde çıkması bekleniyor.

Little Nightmares 3

Tüyler ürpertici platform oyununun üçüncü oyunundaki en büyük yenilik, oyuncuların maceraları sırasında yerel veya çevrimiçi bağlantı ile başkalarıyla işbirliği yapmalarına olanak tanıyan kooperatif oyun modu. Ayrıca oyun için bir podcast duyuruldu. The Sounds of Nightmares isimli podcast, oyunun yapım aşamalarının perde arkasını anlatıyor.

Little Nightmares 3 için net bir tarih paylaşılmadı. Oyunun 2024’de çıkması bekleniyor.

Age of Empires 4: Anniversary Edition

Age of Empires IV, Xbox Series X/S’de artık mevcut olduğunun duyurusu odağında bir fragman yayınladı. Oyun artık Game Pass kütüphanesinde de yer alacak.

Lords of the Fallen

Lords of the Fallen için yeni bir hikaye fragmanı yayınlandı. Oyunda yer anlatılacak olan hikaye, beklediğiniz kadar karanlık ve epik olacak gibi görünüyor.

Lords of the Fallen, 13 Ekim 2023’de piyasaya çıkacak.

Warhaven

https://youtu.be/HrsvDotNJ2I

Oynaması ücretsiz bir yakın dövüş oyunu olan Warhaven, 20 Eylül’de Steam’de yayınlanacak.

Killing Floor 3

Killing Floor 3 için bir duyuru fragmanı yayınlandı. Henüz oyunla ilgili başka bir detay paylaşılmadı.

Nightingale

Vahşi ve doğaüstü bir ortama sahip kart tabanlı hayatta kalma oyunu Nightingale, oyundaki çeşitli ortamları ve savaş mekaniklerini gösteren bir fragman yayınladı.

Nightingale, 22 Şubat 2024’de erken erişime açılacak.

Stormgate

Online PVP ve gerçek zamanlı bir strateji oyunu olan Stormgate tanıtıldı.

Zenless Zone Zero

Hoyoverse’in gelecek olan bir başka oynaması ücretsiz oyununa hazır olun. Genshin Impact ve Honkai: Star Rail ile de tanıdığımız Hoyoverse, Zenless Zone Zero için yeni bir fragman yayınlandı.

Zenless Zone Zero için henüz bir çıkış tarihi paylaşılmadı.

Sonic Frontiers: The Final Horizon

Sonic Frontiers: The Final Horizon için yeni oynanış görüntüleri ve oynanabilir karakterleri gösteren kısa bir teaser yayınlandı.

Sonic Frontiers: The Final Horizon 28 Eylül 2023’de çıkış yapacak.

The Crew: Motorfest

The Crew Motorfest için oynanış görüntüleri paylaşıldı. Oyunun piyasaya sürüldüğü günden itibaren sonraki üç gün boyunca beş saatlik ücretsiz deneme sürümü de ayrıca mevcut olacak.

The Crew: Motorfest, 14 Eylül 2023 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek.

Under the Waves

Under the Waves, Firewatch’a benzer bir hikayeli hayatta kalma oyunu gibi görünüyor. Oyun, Parallel Studio ve Quantic Dream’in yayıncı kolu Spotlight tarafından geliştiriliyor.

Under the Waves, 29 Ağustos 2023’te çıkacak.

Expeditions: A Mudrunner Game

Focus ve Saber Interactive, Snowrunner ve Mudrunner’ın ardından, off road araçların çekiş kabloları ile görevler yapabileceğiniz bir açık dünya oyunu tanıttı.

Expeditions: A Mudrunner Game’in 2024 senesi içinde çıkış yapması planlanıyor.

Gamescom 2023 Opening Night Show Canlı Yayınında gösterilen oyunlar hakkındaki düşünceleriniz nedir? Hangi fragmanlar dikkatinizi çekti ve sizi heyecanlandırdı? Yorumlara düşüncelerinizi bekliyoruz.