Ana Sayfa Global Haberler Prison Architect Hakları Satıldı

Prison Architect Hakları Satıldı

1273
Prison Architect Hakları Satıldı
Prison Architect Hakları Satıldı

Prison Architect Hakları Satıldı! – Hubogi Prison Architect oyunun yapımcısı Introversion Software oyunun haklarını Paradox Interactive sattı. Başarılı simülasyon oyunu artık Paradox Interactive çatısı altında olacak.

Satın alma işlemi sonrası yapılan açıklamalarda Paradox Interactive CEO’su Ljungerud Prison Architect’in kolay bir uyum süreci yaşayacağını belirtti. Portföylerinde Cities: Skylines, Stellaris, Surviving Mars, BattleTech, Crusader Kings gibi oyunlar yer alıyor. Benzer karakterde olan oyunun portföylerine uyum sağlayacağını söylemek yanlış olmaz.

Geçtiğimiz gün gerçekleştirilen anlaşma sonrasında oyunun tüm hakları ve sorumluluğu Paradox Interactive’ye geçti. Paradox yapmış olduğu bir diğer açıklamada Architect ismini başka oyunlarda da kullanmak istediklerini belirtti.

2012 yılında piyasaya sürülen Prison Architect, 2015 yılında büyük bir popülerlik kazanırken çıkışından günümüze 19 milyon doları aşan bir gelir elde etti. 2016 yılında konsolda da satışa sunulan oyun burada yaklaşık 2 milyon kopya satmayı başarmıştı. Paradox Interactive’nin Architect ismi ile neler yapacağı ve oyunda ne gibi gelişmelerin olacağı merak edilen konular arasında yer alıyor. Oyunun başarılı gidişatını sürdürüp sürdüremeyeceği ise ilerleyen zamanlarda belli olacak.