Ana sayfa Global Haberler Playstation VR – PSVR 2017’de Oyunlar ve Yazılımlarla Dolu Bir Sene Geçirecek

Playstation VR – PSVR 2017’de Oyunlar ve Yazılımlarla Dolu Bir Sene Geçirecek

716
Playstation VR - PSVR
Playstation VR - PSVR

Playstation VR – PSVR için 2017 sessiz başladı ama Sony bu durumun çok uzun sürmeyeceğini taahüt ediyor. Resident Evil 7 ve Dirt Rally VR gibi büyük isimli oyunların VR versiyonları şu an için oynanabilir ama farklı oyun alternatiflerine ulaşmak şimdilik imkansız.

PSVR yapımcısı firma, bu hafta yaptığı açıklamada 220’den fazla yazılımın cihaz için geliştirildiğini, 100’den fazlasının da 2017 içinde yayınlanacağının haberini verdi. Ocak ve Şubat’ta bazı uygulamalar yayınlandı fakat içerikleri konusu pek belirli değil. Tabii ki 220 yazılımdan kasıt 220 oyunun çıkacağını netleştirmiyor. PSVR’da 360 derece video ve VR müzik videoları her hafta yayınlanıyor içerik olarak. Fakat yine de, 220 yazılım haberi konsol kullanıcılarını memnun eden bir haber.

Sony’nin yaptığı basın açıklamasında adı geçen oyunlar şöyle; Ace Combat 7, Final Fantasy XV, Gran Turismo Sport, Farpoing, Tekken 7 ve Steel Combat. Bu 6 oyundan ilk 3’ü ekstra VR modlarını destekleyecek. Yani Tekken 7 gibi tamamen VR’ı destekleyen oyunlar olmayacak, sadece bir bölümleri VR ile oynanabilecek. Sony ayrıca 19 Şubat itibariyle 100 yazılımın PSVR için yayınlandığını açıkladı. Bu haberin ardından geçen hafta yapılan açıklamada Sony, Ekim 2016’da çıkan Playstation VR – PSVR sürümünün 915.000 adet satıldığını açıkladı. Bu sayı, Nisan 2017’de Sony’nin, hedeflediği 1 milyonluk cihaz satışı hedefine de çok yakın olduğunu kanıtlıyor.

Playstation VR – PSVR’ın bir sonraki büyük güncellemesinde multiplayer oynanabilecek Starblood Arena var, Nisan’da yayında olacak. Sony, Mayıs ayında Farpoint isimli FPS oyununu full VR desteği ile çıkartacak. Aynı zamanda yeni silah şeklinde geliştirilen kontrol joysticki de piyasaya bu oyunla çıkacak. Şirket, geçtiğimiz haftaki 2017 Oyun Geliştiricileri Konferansı’nda yeni bir oyun duyurusu yapmamış olsa da, hayranları bu Haziran’da E3 2017’de PSVR’den çok daha fazlasını görmek istiyor.