Ana Sayfa Global Haberler PlayStation Store, Maneater’ın Binlerce Dolara Mal Olmasına Neden Oldu

PlayStation Store, Maneater’ın Binlerce Dolara Mal Olmasına Neden Oldu

197
PlayStation Store, Maneater'ın Binlerce Dolara Mal Olmasına Neden Oldu

PlayStation Store, PlayStation Plus Extra’ya dahil olan ve bir açık dünya oyunu olan Maneater için inanılmaz bir miktarda ücret istiyor.

Açık dünya ve bir köpekbalığı oyunu olan Maneater, kısa bir süre için PlayStation Store’da fahiş bir fiyatla listelendi. İlk olarak 2020’de piyasaya sürülen popüler oyun, Microsoft’un Xbox Game Pass ve Sony’nin PlayStation Plus Extra’sında kendine yer bulmasının yanı sıra sık sık çeşitli dijital satışlarda da kendine yer buluyor. Ne yazık ki bir oyuncunun Maneater’ı satın alma girişimi, onu indirimin tam tersi bir durumla karşı karşıya getirdi.

PlayStation Store, Maneater'ın Binlerce Dolara Mal Olmasına Neden OlduTripwire Interactive’in Maneater oyununda oyuncular, annesini öldüren insanlardan intikam almak isteyen bir köpekbalığının kontrolünü ele alıyor. Oyundaki köpekbalığı, küçük deniz canlılarını yiyerek büyüyor ve sonunda daha zorlu düşmanlarla başa çıkabilecek kadar güçleniyor.  Oyunun bu eğlenceli yapısı onu hem PlayStation hem de Xbox’ın ilgili abonelik hizmetlerinin öne çıkan bir parçası haline getiriyor.

Sony daha bu yıl, artık feshedilmiş olan PlayStation Now hizmetini de bünyesine katan yeni PlayStation Plus katmanlarını tanıttı. Bu hizmeti, Xbox Game Pass’e karşı iyi bir rakip hale geldi. Bu hizmete birkaç AAA oyununun yanı sıra, Maneater gibi biraz daha küçük mücevherler de katıldı.

Maneater için belirtilen fiyat tam on bin pound değerindeydi.

Krazylegs127 adlı bir Reddit kullanıcısı oyunu PlayStation Plus Extra’da talep etmeye çalıştığında, listelenen fiyatın olması gereken fiyat aralağından daha yüksek olduğunu fark etti. Umarız o sırada kimse oyunu satın almaya çalışmamıştır. Çünkü bu fiyat tam on bin pound değerindeydi. (ABD doları cinsinden 12 bin dolara karşılık geliyor).

[Help] why does it say maneater is 10 grand ? from playstation

Bu tarz online fiyatlandırma hataları yeni bir durum değil. Genelde bu hatalar gerçekleştiği zaman tüketiciye büyük bir indirim, hatta bazen ücretsiz bir oyun sağlanıyor. Ara sıra gerçekleşebilen bu tarz durumları, en başında ilgili yerlerin fark edip, müdahale etmesinin yanı sıra kullanıcıların da bu tarz bir durumu fark ettiklerinde, bu durumu geri bildiri olarak belirtmeleri çok önemlidir.

Neyse ki Krazylegs127 adlı Reddit kullanıcısı, PlayStation Plus’a abone olduğu için oyunu hiçbir ücret ödemeden indirebildi.