Ana Sayfa Global Haberler Elon Musk Tarafından Twitter İçin Tutulan PS3 Hackerı İşi Bıraktı

Elon Musk Tarafından Twitter İçin Tutulan PS3 Hackerı İşi Bıraktı

195
Elon Musk Tarafından Twitter İçin Tutulan PS3 Hackerı İşi Bıraktı

Elon Musk tarafından Twitter’ı Düzeltmesi İçin Tutulan PS3 Hackerı İşi Bıraktı. Twitter’da ancak bir ay dayanabildi

Elon Musk’ın Twitter’ı Ekim 2022’de devralmasından beridir bu platform sıkıntılarla karşılaşmaya başladı. Kullanıcılar, platformda yer alan sorunlardan şikayetler artmaya başladı. Elon Musk, Twitter üzerindeki sorunları ve kısımları düzeltmesi için ünlü iPhone jailbreaker’ı ve PlayStation 3 hacker’ı George Hotz’u işe almıştı. Ancak, 12 haftalık bir süre için stajyer olarak katılan Hotz, işinde ancak bir ay kaldıktan sonra şirketten istifa etti.

Elon Musk Tarafından Twitter İçin Tutulan PS3 Hackerı İşi Bıraktı

George Hotz, Kasım 2022’de, sosyal medya şirketiyle yaşadığı, çözülemeyen giriş açılır penceresi ve hatalı arama işlevi gibi bazı sorunları gidermek üzere işe alınmıştı. Twitter’da uzun süre kalmayı hiç planlamamıştı. Şirketin merkezinin bulunduğu San Francisco’da yaşam maliyeti karşılığında, 12 haftalık bir staj yapacağını belirtti. Ne yazık ki George Hotz, bir ay bile dayanamadı. 12 haftalık staj süresini dolduramadı ve birkaç gün önce Twitter’da işten ayrıldığını duyurdu.

George Hotz, 20 Aralık’ta “Bugün Twitter’dan istifa ettim” şeklinde bir tweet attı. “Sunulan fırsat için minnettarım, ancak orada yapabileceğim gerçek bir etki olduğunu düşünmedim. Ayrıca GitHub’ımın solduğunu görmek üzücüydü. Kodlamaya geri dönüyorum!”

George Hotz, takipçilerine bir anket yöneltti.

Elon Musk’ın takipçilerine Twitter başkanlığından istifa edip etmemesi gerektiğini soran bir anketi tweetlediği sıralarda, George Hotz da takipçilerine bu ankete benzer bir anket yöneltti. Hotz, Twitter stajyerliğinden istifa edip etmemesi gerektiğini sordu ve ankete katılanların yüzde 63,6’sının “Hayır” demesiyle “sonuçlara uyacağını” belirtti. Ancak genede Hotz istifasını vermiş oldu. Bazı Twitter kullanıcılarına işten ayrılma nedeninin bir startup ortamı beklerken çok farklı bir şey bulması olduğunu söyledi. Ayrıcan Hotz, Twitter’ın kodlarını okumaya başladığını ve gördüğü şeylerin pek iyi gözükmediğini belirtti.

Elon Musk Tarafından Twitter İçin Tutulan PS3 Hackerı İşi Bıraktı

Sonuçta George Hotz, hala Elon Musk’ın Twitter’ını destekliyor. Son zamanlarda şöhreti kötü anılan CEO’nun, sosyal medya şirketinde olağanüstü bir iş çıkardığını ancak araç otomasyonu makine öğrenimi girişimi olan Comma AI adlı projesine geri dönmesi gerektiğini düşünüyor. Twitter’a öncelik vermektense, bu projenin geliştirilmeye devam etmesinin daha iyi sonuçlar ortaya çıkaracağını düşünüyor.