Ana sayfa Global Haberler PlayStation PC Launcher Yolda Olabilir

PlayStation PC Launcher Yolda Olabilir

27
PlayStation PC Launcher Yolda Olabilir

PlayStation PC Launcher Yolda Olabilir! Konsol tutkunlarının vazgeçilmezi PlayStation serisinin tasarımcısı Sony bir PC uygulaması için tasarlıyor olabilir. Sony bu hamlesi ile PC oyun dünyasının en çok bilinen uygulamaları Steam ve Epic Games’e rakip bir uygulama ile oyun severlerin karşısına çıkabilir.

Oyun tutkunları arasındaki bitmek bilmeyen çekişmelerden biri olan “Konsol mu? PC mi?” çekişmesi Sony’yi de meşgul ediyor gibi görünüyor. Son yıllarda PlayStation özel oyunların bir süre sonra uyarlanarak PC’ye gelmesi ve bu oyunların bilgisayar kullanıcıları tarafından da büyük ilgi görmesi Sony’nin dikkatinden kaçmadı. Bir süredir zaten PlayStation PC’ye yatırımlarını sürdüren Japon şirketinin kendi platformunu oluşturmak için çalışıyor olabileceği iddia edildi. İddiaya göre Sony, Steam ve Epic Games Store’u aradan çıkarmak amacıyla yakın zamanda kendi PlayStation PC launcher‘ını tanıtabilir.

PlayStation PC Launcher Yolda OlabilirSony PlayStation PC launcher yolda mı?

Sony’nin bir PC launcher üzerinde çalıştığı iddiasının kaynağı geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülen Marvel’s Spider-Man Remastered’ın sistem dosyaları arasında yer alan bazı bilgiler oldu. Oyunun dosyaları arasında yer alan birtakım bilgilerin Sony’nin God od War, Spider-Man ve Days Gone gibi PC’ye sunduğu oyunları direkt olarak satabileceği bir platform oluşturmak için yaptığı çalışmalara ait olduğu iddia edildi.

Ek olarak Sony Windows için bir PlayStation Network (PSN) entegrasyonu sunmak istiyor. PS4 ve PS5 kullanıcıları için zorunlu olan PSN hesabı, şimdilik PlayStation PC oyunlarında tercih edilmiyor. Yani Steam veya Epic Games Store’dan alınan oyunlar PSN hesabı olmadan da oynanabiliyor. PSN hesabı entegrasyonunun Windows kullanıcılarının erişimine açılacak olması PlayStation PC launcher’ın gerçekleşme ihtimalini de artırır nitelikte değerlendiriliyor.

PlayStation PC Launcher Yolda OlabilirSony, Steam ve Epic Games’i aradan çıkaracak mı?

Sony, yeni bir oyun servisi ile kullanıcılara PSN hesabı zorunluluğu getirebilir ve  Steam ve Epic Games gibi platformları aradan çıkararak PC kullanıcılarını kendine ait bu platformda toplayabilir. Fakat uygulamanın Origin, Ubisoft Connect ve Bethesda Launcher gibi herhangi bir oyunu çalıştırırken Steam launcher’a ihtiyaç duyabileceği ihtimalini de göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Görünen o ki Sony, bilgisayar oyuncularına hitap etmek için birçok farklı yolu deniyor. Japon şirketi bir süre önce kendi PC oyun kulaklıklarının ve monitörlerinin de çıkardığını açıklamıştı. Sony Inzone olarak isimlendirilen ekipman serisi PlayStation konsolları ve Windows bilgisayarlarla uyumlu olarak her iki platformda da kullanılabiliyor.

Oyun dünyası ve oyun sektöründen daha fazla güncel haber için Hubogi’yi takip etmeye devam edin.