Ana Sayfa Türkiye'den Haberler Oyun Girişimcisi Yetiştirme Projesi Başlıyor!

Oyun Girişimcisi Yetiştirme Projesi Başlıyor!

557
oyun-girisimcisi-yetistirme-projesi-basliyor

Oyun Girişimcisi Yetiştirme Projesi Başlıyor! Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticiler Vakfı (TOSYÖV), Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) ve Ankara Kalkınma Ajansı işbirliğinde düzenlenen proje başlıyor. Ünversite mezunu ya da öğrencilerden oluşan gençlerin oyun girişimcisi olarak yetiştirilmesi amaçlanarak düzenlenen bu proje 6 ay sürecek. Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından da proje destekleniyor.

Proje genel amaç olarak gençlerin oyun girişimcisi olmaları ve kendi işlerini kurabilmelerini amaçlamakta. Ayrıca kendi işlerini kurma konusunda devlet desteklerinden yararlanmalarını amaçlamaktadır. Tüm bunların yanı sıra bireylerin girişimci yönlerini açığa çıkarma ve teknoloji ile bütünleşik yaratıcılıkların güçlendirilmesi hedeflenmektedir.

Eğitime 20 – 35 yaş arasındaki üniversite öğrencileri ya da mezunları kayıt yaptırabilmektedir. Kayıt yaptıran ve belirlenen tarihlerde 1 ay süre ile katılım sağlayabilecekler. Kayıt bilgilerinin oyun girişimciliğine uygun olması durumunda olan gençler projeye katılım sağlayabilir. Katılımcıların Unity ve tasarım için Photoshop programlarını başlangıç seviyesinde bilmeleri gerekmektedir. Program süresince 20 kişiden oluşan 4 farklı grup seçilip, grup için 1 ay devamlılık sağlamaları durumunda programı tamamlamış sayılacaklar.

Eğitim konuları ise;

  • Girişimcilik Eğitimi – 70 Saat
  • Oyun Geliştirme Eğitimi – 70 Saat
  • Liderlik Eğitimi – 70 Saat

Oyun Girişimcisi Yetiştirme Projesi Başlıyor! Ancak istenilen şart her grubun 30 gün içerisinde eğitimlerin tamamını tamamlamış olmalarıdır. Eğitimler Ankara Kalkınma Ajansı’nda yüz yüze sistem ile gerçekleşecek. Katılım hakkı kazanan kişilerin bilgilendirmeleri ise eğitimler başlamadan önce elektronik mail ile gerçekleşecek. Eğitim programını görüntülemek için bağlantıya tıklayabilirsiniz. Programa başvuru için ise şu adresi kullanabilirsiniz. Oyun Girişimcisi Yetiştirme Projesi ve çok daha fazlası için Hubogi sayfasını takipte kalın.