Ana Sayfa Global Haberler Overwatch 2 PVE Hikaye Modu İptal Edildi

Overwatch 2 PVE Hikaye Modu İptal Edildi

218
Overwatch 2 İçin Geliştirilen PVE Hikaye Modu İptal Edildi

Overwatch 2 için paylaşılan yol haritası güncellemesinde, PvE hikaye modunun iptal edildiği belirtildi.

Oyunun yönetmeni Aaron Keller ve baş yapımcı Jared Neuss, bu kararın oyunun ve çok oyunculu bileşeninin iyiliği için alındığını söyledi.

Keller, “Oyunun çok oyunculu modunu oynayan tüm insanlara her zaman öncelik vermek ve geliştirme çabalarımızı oraya adamak için bir taahhütte bulunduk” dedi.

Overwatch 2 İçin Geliştirilen PVE Hikaye Modu İptal Edildi

Bu PVE hikaye modu ilk olarak BlizzCon 2019’da duyuruldu. Overwatch 2 için gelecek olan PVE hikaye oyun modu olarak tanıtılmıştı. Oyunda yer alan bütün karakterler bu mod için yeniden elden geçirilecek ve bir ilerleme sistemi gelecekti.

Hikaye anlatımlı PVE görevler ile oyunun hikayesini, başka oyuncularla birlikte işbirliği içerisinde tecrübe edebilecektik. Yetenek ağacı sistemi sayesinde ise birçok karakterin yeteneklerini geliştirip farklı özellikler kullanabilecektik. Fakat görünüşe göre artık bu durum söz konusu değil.

Overwatch 2 İçin Geliştirilen PVE Hikaye Modu İptal Edildi

Keller, GameSpot’a verdiği bir röportajda geliştirme ekibinin, ne zaman bu oyunun Overwatch 2’ye eklenemeyeceğini fark ettiğini açıkladı.

“Overwatch 2’yi piyasaya sürmeye hazırlanırken, diğer oyunu inşa edemeyeceğimizi fark ettik” dedi.

“Tüm bu içeriği en azından önümüzdeki birkaç yıl boyunca biriktirip bitiremezdik.”

Oyun direktörü sözlerini şöyle sürdürüyor: “Bu yüzden geçen yılın sonlarına doğru tüm çabalarımızı canlı olarak devam eden oyuna ve tüm PvE çabalarımızı Sezon 6’da başlatacağımız bu yeni hikaye serisine odaklamaya karar verdik.”

Geliştirme ekibinin pozisyonu açısından neyin değişmiş olabileceği sorulduğunda Neuss şunları söyledi: “Ekip bunu yapmak için zaman, yineleme ve gereken teknoloji hakkında daha fazla şey öğrendikçe, programın işe yaramayacağı açıkça ortaya çıktı.”

Oyunun gelecek olan 2 sezonda alacağı güncellemeleri gösteren bir yol haritası da paylaştılar. Aşağıdaki görselden inceleyebilirsiniz.

Overwatch 2 İçin Geliştirilen PVE Hikaye Modu İptal Edildi

Overwatch 2’ye en son gelen Starwatch güncellemesindeki gibi kısa hikayeler anlatan PvE oyun modları gelmeye devam edecek. Fakat gelecek olan bu kısa hikayeler, oyun için temelde amaçlanan hikaye modu gibi geniş çaplı olmayacak. Yeni gelecek olan güncellemelerde yer alan hikaye modları, kısa hikayelerden oluşacak ve çok oyunculu oynanabilecek.