Ana Sayfa İnceleme Örümcek Adam: Miles Morales’in Sonuna Genel Bakış!

Örümcek Adam: Miles Morales’in Sonuna Genel Bakış!

936

Örümcek Adam: Miles Morales’in kefaret, fedakarlık ve güçlü eylemle dolu etkileyici bir sonu var. Aynı zamanda devam filmi için bir önizleme içerir.

Örümcek Adam’ın büyük kötüleri: Miles Morales şüphesiz Simon Krieger ve Roxxon Energy her büyük çatışma onlardan kaynaklanır. Bununla birlikte, arka plandaki şeytan olsalar da, ilk karşıtları, her ikisi de anlaşılabilir motivasyonları olan Phin Mason ve Aaron Davis’tir. Miles’ın sevgili çocukluk arkadaşı ve Yeraltı’nın lideri Phin Mason, Simon’un kardeşi Rick’i öldürmesinin ardından Simon Krieger ve Roxxon ile savaşa başlar. Aynı zamanda Miles’ın bir arkadaşı olan Rick, Roxxon’un ticarileştirmek istediği yeni bir temiz enerji kaynağı olan Nuform’u geliştirdi ve zararlı sağlık etkilerini ortaya çıkardı. Projeyi kapatmaya çalıştı ve bunun için öldürüldü. Prowler olarak da bilinen Aaron Davis, Miles’ın amcasıdır ve Miles’ı hayatta tutmak için ne gerekiyorsa yapmaya isteklidir.

Örümcek Adam’ın sonunda Miles Morales, tüm bu olay örgüsü çizgileri kesişerek duygusal bir final yaratıyor. Ardından, jeneriğin ortasında baştan çıkarıcı bir devam filmi ve Miles’ın bir kahraman olma yolculuğunu özetleyen duygusal bir son söz ile devam ediyor. İşte Örümcek Adam: Miles Morales’in sonu..

Miles Morales Asil Bir Fedakarlıkla Biter..

Marvels-Spider-Man-Miles-Morales

Phin ve Miles birbirlerinin arasında ortaya çıkan güvensizlik onların dostluğu paramparça etti. Miles uzlaşmayı umuyor, ancak öfkeyle kaybolan Phin, Roxxon’dan intikam almak istiyor ve Miles’ın zarar görmesini umursamıyor. Ne yazık ki Phin için intikam planları Simon Krieger tarafından sabote edilir. Phin, Roxxon’un New York’taki merkezi konumu olan Roxxon Plaza’daki Nuform reaktörünü patlatmayı planlıyor, ancak Simon Krieger reaktörü kurcaladı ve patlamayı şiddetlendirdi. Patlamanın ardından, reaktör sadece ıssız Roxxon binasını değil, Harlem’in tamamını yok edecek. Miles’a güvenmeyi reddeden Phin, çok geç olana ve reaktör kritik hale gelene kadar olanların gerçeğinin farkına varmaz.

Miles, biyo-elektrik güçleri sayesinde, onu kontrol altına almak için reaktörün enerjisini emer, ancak bunun üstesinden gelemez. Miles’ın özveriliğinden etkilenen Phin, harekete geçmeye karar verir. Miles’ı gökyüzüne fırlatmak için itme gücüyle güçlendirilmiş botlar kullanır ve ona şehirden uzaklaşma özgürlüğü verir.  Patlama elbette Phin’i öldürecek, ama o kaderini kabul ediyor, eylemlerinin sorumluluğunu alıyor ve Miles’ın gitmesine izin vermesi için yalvarıyor. Miles enerjiyi serbest bırakır, hayatta kalır ve Harlem’i kurtarır. Ama Phin patlama etkisiyle buharlaşarak ölür.

Miles Morales’de Krieger’in Düşüşü Ve Prowler’in Kurtuluşu

Spider-Man-Miles-Morales-Prowler-PS4

Phin öldü ve tüm kanıtlar ortadan kalktığında, Roxxon ve Simon Krieger yenilmez görünürler, ancak Aaron Davis sayesinde Simon Krieger suçlanır ve Roxxon’un Harlem üzerindeki etkisi sona erer. Simon Krieger’in son fotoğrafı, bir polis arabasına bindirilmesidir.

Miles Tam Bir Örümcek Adam Olur!

Örümcek Adam: Miles Morales’in oynanışının tamamı boyunca  Miles, kendisini New York ve Harlem’e kanıtlamaya çalışıyor.  Oyunun başlangıcında, sokak sanatçıları yalnızca Peter’ı içeren bir Örümcek Adam duvar resmi çiziyor, ancak oyunun sonunda Miles’ı da boyuyorlar. Miles, oyunun başında yaptığı gibi, Peter ile çatıda buluştu. Ancak, öğretmen ve öğrenci yerine eşitler olarak oradalar.

Örümcek Adam ‘ın Yeni Devam Filmi Tanıtıldı Ve Duygusal Bir Son söz!

Örümcek Adam’ın jeneriği: Miles Morales, orijinal oyundaki devam filmi tanıtımına dayanan hızlı bir sahne sunuyor. Harry Osborne ölümcül bir hastalığı vardır bilinçsiz iken tedavi edildiği ortaya çıkıyor. Örümcek Adam: Miles Morales’in  Harry’nin perspektifinden çekilmiş orta kredi sahnesi, Norman Osborn’un Oscorp bilim adamlarının oğlunu serbest bırakmasını talep ettiğini ve Harry’yi potansiyel olarak yeni bir kötü adam için sahneyi hazırladığını gösteriyor.

Devam filmi tease’i bittikten sonra, jenerikler sona eriyor ve epilog var oluyor. Miles, kaybıyla yüzleşiyor. Bu kısa ara sahnenin ardından iki yan görev açılıyor. Ailesi için önemli yerleri ziyaret eden Miles, babasının kendisine bıraktığı kayıtları toplayarak babasının sesini yeniden duyma şansına sahip olur. Son ipucu Miles’ı Phin, babası ve amcasıyla birlikte top oynadığı basketbol sahasına götürür. Miles anılarını anlatıyor ve oyunun son ara sahnesi başlıyor. Sahne, duygusal hatıralarla Miles’ın kayıp ve kahramanlık yolculuğunu, sevdiklerine odaklanan son anlarla sona erdirir.