Ana Sayfa Global Haberler Microsoft Japon Stüdyolarını İstiyor!

Microsoft Japon Stüdyolarını İstiyor!

661
microsoft-japon-studyolarini-istiyor

Microsoft Japon Stüdyolarını İstiyor! Microsoft yeni bir gelişme ile daha gündemde. Şirket Japon stüdyolarını büyük firmalardan başlayarak satın almak için görüşmelere başladığını belirtti. Geçtiğimiz haftalarda Bethesda’yı satın alan şirket daha genişleyerek stüdyolarını çoğaltmayı hedefliyor.

 

Oyun dünyasının en önemli şirketleri arasında yer alan Microsoft Japonya’da büyümeyi hedefliyor. Amerikalı video oyun yayıncısı Bethesda’nın Microsoft bünyesine geçmesinin ardından yeni gündem ise Japon stüdyoları ile yapılan görüşmeler oldu. Geçtiğimiz yıl Xbox Başkanı Phil Spencer yaptığı açıklamasında bir Asya, birde Japon stüdyosu bünyelerine katmak istediklerini belirtmişti. Microsoft’un hangi Japon firması ile görüşme yaptığı ve çatısı altına alacağı konusunda ise henüz net bir açıklama yapılmadı.

microsoft-japon-studyolarini-istiyor-3

Dünya genelinde kaçınılmaz bir konumda yer alan şirket pazarda daha da güçlü bir hale gelmek istiyor. Japonya’da konsol satışlarında oldukça düşük bir yüzde de yer alan şirket yeni nesil konsolları Xbox Series X ve Xbox Series S ile birlikte bu oranı dünyanın en büyük üçüncü video oyun pazarında güçlendirmeyi hedefliyor. Her ne kadar dünyanın üçüncü büyük video oyun pazarı olsa da Japonya kişi başı harcamalar göz önüne alındığında getirinin en büyük olduğu ülke olarak karşımıza çıkıyor. Hal böyle olunca şirketlerde bu pazarda elini güçlendirmek için tüm kozlarını oynuyor.

microsoft-japon-studyolarini-istiyor-4

Microsoft Japon Stüdyolarını İstiyor! Microsoft’un Japonya’da satın alacağı stüdyolar ile birlikte alınan stüdyoların içeriklerinin haklarına da sahip olacak ve daha büyük kitlelere erişmiş olacak. Microsoft Bethesda’nın ardından henüz resmi bir satın alma açıklaması yapmadı. Japonya’da hangi stüdyolar ile görüştüğü ve hangi stüdyoları bünyesine katacağı belirsiz. Ancak ilerleyen haftalarda şirketin bu konu hakkında resmi bir açıklama yapması bekleniyor. Microsoft ve çok daha fazla haber için Hubogi sayfasını takipte kalın.