Ana sayfa Espor Nintendo, Oyunlarını Espor’a Getirmek İçin PlayVS ile İşbirliği Yapıyor

Nintendo, Oyunlarını Espor’a Getirmek İçin PlayVS ile İşbirliği Yapıyor

90
PlayVS-nintendo

PlayVS ile Nintendo, Popüler Oyunlarını Espor’a Getirmek İçin İşbirliği Yapıyor!

Nintendo’nun en popüler rekabetçi oyunlarından bazıları, lise espor yarışmalarında Madden ve League of Legends gibi oyunlara katılmaya hazırlanıyor. Bununla birlikte, şirket, ülke çapında amatör espor takımları oluşturmaya yardımcı olan bir platform olan PlayVS ile güçlerini birleştirerek bir dereceye kadar değişiklik yapmaya çalışıyor gibi görünüyor.

“We’re excited to share an official partnership with

that will make #SmashBrosUltimate & #Splatoon2 officially recognized varsity athletics at participating high schools beginning in Fall 2021! Learn more, including how to join the waitlist today!”

PlayVS ile Bir Araya Geliyor

2018’de bir lise e-spor platformu olarak başlayan PlayVS, o zamandan beri hem oyun listesini hem de çalışmalarının kapsamını genişleterek kolejlere ve gençlik gruplarına ayrıldı. Nintendo ve PlayVS arasındaki ortaklık Twitter aracılığıyla duyuruldu. Super Smash Bros. Ultimate ve Splatoon 2, 20 Eylül’den itibaren bu sonbaharda lise liglerine katılacak, Mario Kart 8 Deluxe ise 2022 Baharından itibaren eklenecek. Ortaklık pazarlamadan da fazlası: bunun bir parçası olarak, PlayVS yüzlerce nitelikli okula Nintendo Switch sistemlerini ve oyunların kopyalarını ve Switch Online üyeliklerini binlerce kişiye daha sağlayabilecek.

Ortaklık Yeni Bir Adım

Bu, şüphesiz geçen yıl Blizzard ile güçlerini birleştiren ve  Overwatch’ı oyun listesine getiren PlayVS için büyük bir kazanç. Smash Bros. ve Splatoon, çok değerli iki rekabetçi oyundur. Sony’nin yakın zamanda satın aldığı EVO ile, Nintendo’nun PlayVS ile yaptığı çalışmayı bir sıçrama noktası olarak kullanarak, kendisini benzer şekilde e-spor alanında bir rakip olarak konumlandırmak istiyor olabilir. Bir basın açıklamasında, Nintendo’nun kıdemli pazarlama müdürü Bill Trinen, girişimi şirketin rekabetçi oyuncu tabanına yaklaşımında “bir sonraki adım” olarak vurgulamaya hevesliydi ve bu kesinlikle daha fazlasının olduğunu gösteriyor.

Sebep ne olursa olsun, sonuçta yabancı lise öğrencileri artık Smash Bros. ve Splatoon’u üniversite düzeyinde oynamak için resmi olarak başvurabilirler.

Daha fazla içerik için tıklayın

Bizleri sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz!