Ana sayfa Global Haberler HP, HyperX’i 425 Milyon Dolara Satın Aldı!

HP, HyperX’i 425 Milyon Dolara Satın Aldı!

54
hubogi-hp-hyperxi-425-milyon-dolara-satin-aldi-main

HP, HyperX’i 425 Milyon Dolara Satın Aldı! HP, yapmış olduğu açıklamada HyperX markasını 425 milyon dolar karşılığında satın almış olduğunu açıkladı. Daha öncelerde HyperX, Kingston firmasının bir alt markasıydı. Bildiğiniz üzere HyperX, klavye, fare, mİkrofon ve kulaklık dahil olmak üzere birçok oyun odaklı ürün çıkartan bir marka. Hatta çıkarmış olduğu Cloud serisi oyun kulaklıkları, orta segment içindeki performansı sayesinde yıllardır birçok oyuncunun favorisi olmuştur.

Bu el değiştirme durumu, HP’nin HyperX markasını Kingston’dan satın almasını sağladı. Ancak Kingston’un sahip olduğu DRAM, flash ve SSD ürünleri HP’nin eline geçmeyecek.

HP firmasının başkanı olan Enrique Lores şu cümleleri kurdu:

“HyperX, dünyanın dört bir yanındaki oyuncular tarafından güvenilen çevre birimlerinde lider bir markadır. Olağanüstü ekibini HP ailesine davet etmekten büyük heyecan duyuyoruz. Ürün deneyimlerini modernize ederek ve değerli bulduğumuz alanlara genişleyerek PC alanındaki liderliğimizi ilerletmeye devam ediyoruz. Büyüyen çevre birimleri pazarında önemli fırsatlar görüyoruz ve portföyümüze HyperX’in eklenmesi, işimiz için yeni inovasyon ve büyüme kaynakları sağlayacaktır.”

hp-hyperxi-425-milyon-dolara-satin-aldi-2

Kingston firmasının eş kurucusu ve başkanı John Tu ise:

HP, HyperX’i 425 Milyon Dolara Satın Aldı! “HyperX ürünleri, normal oyunculardan profesyonel atletlere kadar tüm kullanıcılarının isteklerini karşılamak üzere tasarlandı. Ürünlerimiz, oyunculara kazanma avantajı sağlıyor ve performanslarının zirvesinde kalmalarına yardımcı oluyor. Her iki şirket de çalışanlarımıza odaklandığımız ve aynı temel değerleri ve kültürü paylaştığımız için gelişiyor. David Sun (kurucu ortak) ve ben, HyperX markası ve çalışanları için olasılıkları gördük ve ikimiz de bu değişikliğin HyperX için daha parlak bir gelecek getirdiğini fark ettik.” gibi açıklamalarda bulundu. HyperX ve çok daha fazlası için Hubogi sayfasını takipte kalın.