Ana Sayfa Global Haberler Minecraft Oyuncu Sayısı Aylık 112 Milyona Yükseldi

Minecraft Oyuncu Sayısı Aylık 112 Milyona Yükseldi

1157
Minecraft Oyuncu Sayısı Aylık 112 Milyona Yükseldi
Minecraft Oyuncu Sayısı Aylık 112 Milyona Yükseldi

Minecraft Oyuncu Sayısı Aylık 112 Milyona Yükseldi! Yıllar geçse de popülerliğini kaybetmeyen Minecraft rekora koşuyor! Minecraft Stüdyoları’nın başına olan Helen Chiang, Minecraft’ın aylık aktif kullanıcı sayısının 112 milyon olduğunu söyledi. Microsoft, 17 Mayıs 2009 tarihinde piyasaya sürülen Minecraft oyununu, 2014 yılında oyunun geliştiricisi olan Mojang şirketini 2.5 milyar dolara satın almıştı.

Microsoft’un 2018 Eylül ayında açıkladığı 91 milyon aylık oyuncusunun, 2019 yılında rekor bir rakam ile aylık aktif kullanıcı sayısının 112 milyona ulaştığı görüldü. Bu rakamlar ile Minecaft’ın piyasadaki tüm oyunları geride bırakmış olduğu gözlemleniyor. Chiang, kullanıcılar başka oyunlara ilgi duysa da bir süre sonra Minecraft oynamaya geri döndüklerini söyledi.

Pokemon GO ile neredeyse her ülkede başarı yakalayan ve dünyayı etkisi altına alan Microsoft, artırılmış gerçeklik destekli Minecraft Earth’ü piyasaya sunmaya hazırlanıyor. Earth’ün ortaya çıkmasıyla birlikte oyuncu sayısının daha fazla yükselmesi beklenen senaryolar arasında. Minecraft Nisan 2019’da  Xbox Game Pass’a da eklendi. Yani Minecraft Earth oyunun geleceği için büyük önem taşıyor.

Geliştirilmeye devam edilen oyunun başarısının ikinci nedenlerinden bir tanesi ise basit mekanik özelliklere sahip olması. Yani basit donanımlı bilgisayarlar ve akıllı telefonlarda Minecraft oynamak mümkün. Bu sayede Minecraft’ın çok geniş bir oyuncu kitlesine ulaşması sağlanıyor. Oyunun ‘Super Duper Graphics Pack’ isimli grafik paketi, yüksek donanım gerektirdiğinden dolayı iptal edilmişti. Paketin iptali ile Minecraft’ın basit mekaniklere sadık kalacağı düşünülüyor.

Minecraft Oyuncu Sayısı Aylık 112 Milyona Yükseldi! Ayrıca Minecraft filminin en son taslağını yazmak için işe alınan yazar Allison Schroeder, Minecraft filminin 4 Mart 2022’de yayınlanmasının planlandığını açıkladı.

Gelişmeler ve daha fazlası için Hubogi!