Ana Sayfa Global Haberler Microsoft’tan İki Stüdyo Satın Alacağı Açıklaması Geldi

Microsoft’tan İki Stüdyo Satın Alacağı Açıklaması Geldi

1091
Microsoft’tan İki Stüdyo Satın Alacağı Açıklaması Geldi
Microsoft’tan İki Stüdyo Satın Alacağı Açıklaması Geldi

Microsoft’tan İki Stüdyo Satın Alacağı Açıklaması Geldi! – Hubogi Microsoft geçtiğimiz günlerde iki orta ölçekli oyun stüdyosunu çatısı altına alacağını açıkladı. Bu satın alma haberi ile birlikte Microsoft’un planlarında neler olduğu da merak edilen konular arasında yer alıyor.

Şirket yapmış olduğu duyuru sonrasında bu satın alma işlemlerini rol yapma oyunlarına odaklanmak ve daha iyi çalışmalar sunmak olduğunu belirtti. Microsoft Stüdyolarından sorumlu olan isim Matt Booty yaptığı açıklamada Fallout New Vegas yapımcısı Obsidian ve Wasteland yapımcısı Inxile ile el sıkıştıklarını belirtti. RPG oyunlar tarzında uzman olan her iki firmanın da Microsoft çatısı altına girmesi iki taraf içinde doğru bir karar oldu denilebilir. Başarılı işler sergileselerde AAA seviyesinde oyunlar ile sektörde yer alamayan bu stüdyolar Microsoft ile çok daha başarılı ve güçlü çalışmalar çıkaracak gibi duruyor.

Microsoft’un aynı karakterde iki stüdyoyu satın almasının nedeninin altında ise Xbox’ın rakibi karşısında oldukça güçsüz kalması gösteriliyor. Xbox özel oyunların yerine Game Pass sistemini destekleyecek oyunlar isteyen Microsoft aynı zamanda bu sistemi bilgisayarlara da entegre etmek istiyor. Bu aşamada da kaliteli içerik üretecek ancak kaynak ihtiyacı olan stüdyoları Game Pass çatısı altında toplamak istiyor. Bu planlar doğrultusunda atılan ilk adımdaki stüdyolardan olan Obsidian ve Inxile’nin sağlam ve sadık bir kitlesi var. Bu da Microsoft’a uzun vadede güzel avantajlar sağlayacak gibi duruyor.

Microsoft’tan İki Stüdyo Satın Alacağı Açıklaması Geldi! Game Pass projesinin işe yarayıp yaramayacağı tahmin edilebilir bir durumda değil ancak Microsoft rakiplerine karşı geride kalmamak için yeni planlar yaptığını söylemek yanlış olmaz.