Ana Sayfa Espor Espor Güneydoğu Asya Oyunlarının Resmi Dalı Oldu!

Espor Güneydoğu Asya Oyunlarının Resmi Dalı Oldu!

1297
Espor Güneydoğu Asya Oyunlarının Resmi Dalı Oldu
Espor Güneydoğu Asya Oyunlarının Resmi Dalı Oldu

  Espor Güneydoğu Asya Oyunlarının Resmi Dalı Oldu! Önümüzdeki sene Filipinler’de düzenlenecek olan Güneydoğu Asya Oyunları (SEA Games), rekabetçi video oyunlarını resmi madalya oyunları arasına ekledi.

Resmi duyuru, Pasay City’de Çarşamba günü Dışişleri Bakanı ve Filipinler Güneydoğu Asya Oyunları Organizasyon Komitesi (PhilSGOC) Başkanı Emeritus Alan Peter Cayetano tarafından bir basın toplantısında yapıldı. Cayetano, “oldukça, son derece heyecanlıyız ve Razer partnerliği ile Güneydoğu Asya Oyunları’nda espora yer vermekten gurur duyuyoruz. Oyuncular topluluğumuzun önemli bir parçasını oluşturuyor” açıklamasında bulundu.

PhilSGOC ve Filipin Olimpiyat Komitesi, esporu bölgede oldukça popüler olan Güneydoğu Asya Oyunları çerçevesinde resmi bir madalya oyunu olarak tanıtmak üzere Filipinli espor sporcularına ekipman sponsorluğu yapacak olan oyuncu ekipmanları firması Razer ile anlaşma yaptı. Razer Strateji Sorumlusu Limeng Lee,” bu, Güneydoğu Asya’daki gün geçtikçe kendini geliştiren esporcuların küresel alanlarda tanınmalarını sağlayacaktır ” dedi.

Güneydoğu Asya Oyunları’nın espor ayağı, Asya Elektronik Sporlar Federasyonu tarafından akredite edildi. Konsol için iki, PC için iki ve mobil için iki olmak üzere üç oyun platformundan toplam altı altın madalya verilecek. Eleme turnuvaları ise farklı kategoriler altında yapılacak.

Şimdilik sadece, online çok oyunculu mobil MOBA oyunu Mobile Legends: Bang Bang’in resmi olarak Güneydoğu Asya Oyunlar’nda oynanacağı kesinleşti. Cayetano’ya göre, TV5, SEA Oyunları adına yayın haklarını kazanmak için bir süreçten geçiyor. “Tv5 kesinlikle 2019 Güneydoğu Asya Oyunları’nda büyük bir rol oynayacak” dedi.

Tv5 Başkanı ve CEO’su Vincent “Chot” Reyes, TV5 ağının espora destek vermeye devam edeceğini de ekledi. “Oldukça uzun bir süredir esporu destekliyouz. 2015’in başlarında Tv5’de League of Legends Dünya Şampiyonası’nı yayınlamıştık” diye ekledi.

Ayrıca Espor, 2018 Asya Oyunları’nda bir demo spor olarak yer almıştı.

Dahası ve gelişmeler için takipte kalın!