Ana Sayfa Global Haberler Microsoft Yeni Xbox One S Modelini Açıklayacak

Microsoft Yeni Xbox One S Modelini Açıklayacak

1002
Microsoft Yeni Xbox One S Modelini Açıklayacak
Microsoft Yeni Xbox One S Modelini Açıklayacak

Geçtiğimiz günlerde Microsoft cephesinden yeni bir duyuru yapıldı. Şirket konsol dünyasında yeni bir döneme geçerek disk sürücüsü olmayan ilk Xbox One modelini duyuracak. Dijital oyun sistemi ile çalışacak olan Xbox One S önümüzdeki günlerde tanıtılacak.

Windows Central tarafından yapılan habere göre Xbox One S Dijital Sürüm’ünün ön siparişlerine Nisan ayı içerisinde başlanılacak. Haziran ayında gerçekleştirilecek olan E3 fuarına kadar cihazın raflarda olması bekleniyor. Şirketin tahmini Mayıs ayında satışların tüm dünyada başlaması. Geçtiğimiz yılın sonunda Xbox Maverick kod adı ile haberleri duyulan konsolun ilk detayları da Kasım ayı sonlarında ortaya çıkmıştı. Microsoft’un Dijital Sürüm cihaza ön yüklü şekilde oyunlar yükleyip yüklemeyeceği de konuşulan konular arasında yer alıyor.

Oyunlara konsollarda erişimin oldukça kolaylaşacağı Xbox One S Dijital Sürüm ile oyunculara büyük avantajlarda sunulacak. Ayrıca cihazda Blu-Ray olmaması cihazın Xbox One S’ten daha ucuz olup olmayacağı konusu da merak edilenler arasında yer alıyor.

Odağını son zamanlarda Xbox Game Pass’e çeviren Microsoft’un rakiplerine karşı büyük hamleler yapmaya hazırlanıyor. Bunların en büyüğü de Xbox One S Dijital Sürüm olacak gibi gözüküyor. Ülkemizde Playstation’ın gerisinde kalan Xbox’un bu sürümü ile atağa kalkıp kalkamayacağı da merak edilen konular arasında. İlerleyen günlerde Microsoft’un konu hakkında ayrıntılı açıklama yapması bekleniyor.