Ana sayfa Global Haberler Mail.ru 100 Milyon Dolarlık Oyun Yatırım Fonu Kurdu

Mail.ru 100 Milyon Dolarlık Oyun Yatırım Fonu Kurdu

1120
Mail.ru 100 Milyon Dolarlık Oyun Yatırım Fonu
Mail.ru 100 Milyon Dolarlık Oyun Yatırım Fonu

Mail.ru 100 Milyon Dolarlık Oyun Yatırım Fonu haberi geldi. Geçtiğimiz aylarda Xsolla’nın oyun geliştiricileri için açıkladığı destek fonuna bener bir yatırım fonu da Nisan ayının sonlarına doğru Mail.ru’dan geldi. Rusya’nın en büyük oyun yapımcı ve yayıncılarından Mail.ru yaptığı açıklama ile Mail.Ru Game Ventures isimli yatırım fonunun duyurusunu yaptı.

Yatırım yapılacak oyunlarda sadece parasal anlamda bir destek verilmeyecek. Xsolla’nın da yaptığı gibi Mail.ru analiz platformları, güvenlik çözümleri gibi lojistik ve yönetimsel sorunlarına da destek verecek olan Mail.ru Game Ventures, 100 milyon dolarlık bir fonun ayrılmasına karar vermiş. Türk oyun yapımcıları dahil Global olarak tüm dünyadan oyun geliştiricilerine yapılan çağrıda, grubun oyun platformları, yatırım yapılan oyunlara öncelik vererek, oyuncularıyla kendi yayın platformlarıyla buluşturulacak.

Mail.Ru Group’un CEO’su Boris Dobrodeev, Mail.ru Game Ventures’un Mail.ru Group’un yatırım platformunun genişletilerek oyunlar için ekstra finansman sağlanamasına ve alım satım faaliyetlerinin genişlemesine olanak sağlayacağını belirterek oyun yatırımı bölümüyle de iş geliştirmeyi kolaylaştırarak Mail’ru’nun öncelikli hedefinin halen oyunlar olduğunu vurguluyor.

Gelecek dönemde büyük firmaların yeni oyun fikirlerine yapacağı yatırımlar oldukça önemli olacağa benziyor. Maddi imkansızlıklarla fikirlerini hayata geçiremeyen oyun yapımcılarının da Xsolla, Mail.ru gibi firmalardan alacakları yatırımlarla oyun sektörünün 2021’deki 140 milyar dolarlık global gelirinden pay alması mümkün hale geliyor.