Ana sayfa Türkiye'den Haberler Fenerbahçe ve Rovio Lisans Anlaşması Duyuruldu

Fenerbahçe ve Rovio Lisans Anlaşması Duyuruldu

1936
Fenerbahçe ve Rovio Lisans Anlaşması
Fenerbahçe ve Rovio Lisans Anlaşması

Fenerbahçe ve Rovio Lisans Anlaşması Türkiye’nin köklü klüplerinden Fenerbahçe, Angry Birds ile tanıdığımız Rovio oyun firmasıyla lisans anlaşması imzaladı. Bundan sonraki dönemde Fenerium mağazalarında Fenerbahçe ve Rovio’ya özel tasarım dünyaca ünlü Angry Birds markasını ve oyununun ürünleri yer alacak. Yapılan anlaşmaya göre Angry Birds karakterleri, 10 ürün grubunda, 30 model ile Fenerbahçeli çocuk, aile ve tüm taraftarlara sunulacak.

Fenerbahçe Fenerium-Angry Birds işbirliğini anlatan tanıtım videosunun hemen ardından gerçekleşen törende bir konuşma yapan Fenerium Genel Müdürü Mümtaz Karakaya, sözlerine filme katkı yapan Erkek Basketbol Takımına teşekkür ederek ve onlara Final-Four’da başarılar dileyerek başladı. Fenerbahçe ve Fenerium’un çocuklara verdiği önemi vurgulayan Karakaya, “Güzel işbirlikleriyle, değerli bir iş yapıyoruz. Çocuklarımıza Fenerbahçelilik ruhunu aşılamak onları geleceğe iyi bir taraftar olarak yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Başkanımız Aziz Yıldırım özellikle çocuklar üzerinde duruyor, onlar için yapılan işlerden zevk alıyor ve destekliyor” dedi.

FENERBAHCE VE ROVIO LISANS ANLASMASI

Fenerbahçe ve Rovio Lisans Anlaşması Lisans anlaşması Ülker Sports Arena’da gerçekleştirilen törenle imzalandı. Gerçekleşen törene Fenerbahçe Asbaşkanı Ozan Babalan, Fenerium Genel Müdürü Mümtaz Karakaya, Rovio Lisans A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Serra Yılmaz ile Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımının oyuncularından Luigi Datome, Ahmet Düverioğlu, Bobby Dixon ve James Nunnally çocukları ve yakınlarıyla birlikte katıldı. Ayrıca törende Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, Genel Koordinatör Tamer Yelkovan ve Erkek Basketbol Takımının Genel Menajeri Maurizio Gherardini de bulundu.

Fenerium Maraton Mağazası’nın altına, çocuklar için 1500 metrekarelik bir alan yaptırmakta olduklarını bu alanda çocuklar için sadece oyuncakların bulunmayacağını, deneyim alanları ve tiyatro salonunun da yer alacağını belirten Karakaya, “Angry Birds ile anlaşma yapıyoruz. Birinci sınıf kulüpler birinci sınıf markalarla çalışır. Yapılan bu anlaşma Avrupa çapında büyük bir ses getirecek. Daha önce de Hello Kity ile anlaşma yapmıştık. Çok güzel geri dönüşler aldık. Bu tür lisans anlaşmalarımız devam edecek” dedi.

Rovio ve Angry Birds

Rovio Entertainment, Finlandiya merkezli bir oyun program şirketidir. En bilinen oyunu Angry Birds olan şirket, önceleri sadece mobil olarak hizmet vermekteydi. iPhone ve iPad oyunları çok ilgi gören şirket Angry Birds ile büyük bir servet sahibi olmuştur.