Ana Sayfa Türkiye'den Haberler Kristal Piksel Başvuruları Devam Ediyor!

Kristal Piksel Başvuruları Devam Ediyor!

712
kristal-piksel-basvurulari-devam-ediyor

Kristal Piksel Başvuruları Devam Ediyor! 8 yıldır düzenli olarak gerçekleştirilen ve ülkemizde geliştirilen oyunların belirlenmesi ve ödüllendirilmesini amaçlayan KristalPiksel başvuruları devam ediyor. Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) ve ODTÜ TEKNOKENT ATOM iş birliği ile gerçekleştirilen Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri 2020’nin kayıtlarında sona yaklaşıldı.

COVID 19 salgını nedeniyle bu yıl çevrimiçi düzenlenecek olan etkinlik başvurularında sona gelindi. Oyun dünyasından, medya ve akademik camiadan öncü isimlerden oluşan jürinin belirlediği ödül töreninde yer alacak kategoriler şu şekilde;

  • mobil,
  • PC,
  • konsol,
  • VR oyunu,
  • Hypercasual,
  • en iyi müzik,
  • en iyi görsel tasarım

gibi birbirinden farklı 15 kategori bulunuyor.

Kristal Piksel Video Oyun Ödüllerine başvuruda bulunacak geliştiricilerin başvuru yaptıkları oyunun fikri mülkiyet haklarına sahip olması ve oyunun herhangi bir platform üzerinde 31 Ekim 2018 ve 20 Ekim 2020 tarihleri arasında yayınlanmış olması gerekir. Bu tarihler içerisinde yayınlanmış fikri mülkiyeti olan oyunlar ödül törenine dahil edilebilecek.

Kristal Piksel Başvuruları Devam Ediyor! TOGED ve ODTÜ ATOM TEKNOKENT işbirliği ile gerçekleştirilecek olan Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri Töreni dijital olarak 22 Kasım 2020 tarihinde Game Changers etkinliği ile birlikte gerçekleştirilecek. Ödül törenine katılım için son başvuru tarihi ise 20 Ekim 2020 olarak belirlendi. Kristal Piksel Video Oyun Ödül töreni hakkında daha detaylı bilgi için www.kristalpiksel.org adresini ziyaret edebilirsiniz. Kristal Piksel ve çok daha fazlası için Hubohgi sayfasını takipte kalın.