Amnesia: Rebirth Oyununun Çıkış Tarihi Açıklandı!

  260
  Amnesia: Rebirth Oyununun Çıkış Tarihi Açıklandı!
  Amnesia: Rebirth Oyununun Çıkış Tarihi Açıklandı!

  Sevilen gerilim-korku yapımlarından olan Amnesia serisinin yeni oyunu olan Amnesia: Rebirth duyuruldu! Şu ana kadar çıkardığı korku oyunlarıyla adını duyuran Frictional Games, Amnesia serisi ile çok geniş bir oyuncu kitlesine ulaşmayı başarmıştı. Amnesia serisi kadar büyük yankı uyandırmasa da SOMA da oyuncuları tatmin etmeyi başarmıştı.

  Amnesia Serisinin Önceki Oyunları

  Amnesia serisine ait iki oyun mevcut. Bunlar Amnesia: The Dark Descent ve Amnesia: A Machine for Pigs. Serinin ilk oyunu olan The Dark Descent’da Daniel isimli bir karakteri yönlendiriyoruz. Bir kalenin içinde hafızasını kaybetmiş şekilde uyanan karakterimiz bazı gerçekleri ortaya çıkarmak zorunda kalıyor. Kalenin içerisinde gezdikçe kendisine bıraktığı notları okuyan Daniel’ın tek dostu kendisiydi. Notları okudukça öğrendikleri ise yalnızca kendisini daha fazla dehşete sürüklemişti.

  Serinin ikinci oyunu A Machine for Pigs ise aynı başarıyı gösteremese de kötü bir oyun diyemeyiz. Bunun ana sebebi olarak oyunun başında bu kez Frictional Games’in bulunmaması diyebiliriz. Yapımcı rolünü The Chinese Room’un üstlendiği ikinci oyunda pek çok özellik törpülenmiş ya da oyundan çıkartılmış. Oyuncuların beğenmemesine sebep olan ise törpülenen ve çıkartılan özellikler yüzünden korku faktörünün azaltılmasıydı. Oyun hikaye anlatımı konusunda ilk oyunun çok gerisinde kalmasa da oynanış açısından fazlasıyla basit kalmıştı.

  Amnesia: Rebirth

  Ancak Frictional Games oyuncuların karşısına serinin yeni oyunuyla çıkmak için hazırlanıyor.. Yapımını tamamen Frictional Games’in üstlendiği korku dolu bir Amnesia oyunu bu yılın sonbahar aylarında oyuncularla buluşacak.

  Amnesia: Rebirth oyununda, 10 yıl önce yayınlanan Amnesia: The Dark Descent oyununun devamı konu alınmış. Yani Amnesia: A Machine for Pigs’deki gibi ayrı bir oyun ve ayrı bir evren olması söz konusu değil. Tasi Trianon isimli bir karakteri yöneteceğimiz oyunda Cezayir’in çöllerine gideceğiz. Yeni oyunda, ilk oyunun sevilen özelliği Sanity de kullanılacak. Bu sayede karakterinizin akıl sağlığını da kontrol altında tutmanız gerekecek. Yaratıklara uzun süre bakmamanız veya karanlıkta çok uzun süre beklemeniz halinde akıl sağlığınızın zarar göreceğini unutmayın.

  Amnesia: Rebirth adlı oyun 20 Ekim’de oyuncuların beğenisine sunulacak. Koronavirüs sebepli veya başka bir talihsizlik durumu yaşanmazsa, oyunun bu tarihte çıkacağı kesin. Oyunla ilgili gelişmeleri kendisine ait websitesi aracılığıyla takip edebilirsiniz. Oyunun çıkacağı platformların PC ve PS4 olduğu açıklandı.

  Amnesia serisinin yeni oyunu şu an için Steam’den ve Epic Games Store’dan ön siparişe açık durumda. Oyunun Steam’de %10 indirimle 45 TL karşılığında, Epic Games Store’da ise 49 TL karşılığında sipariş edebilirsiniz.