Ana Sayfa Global Haberler KRAFTON Yeni CEO’su Belli Oldu!

KRAFTON Yeni CEO’su Belli Oldu!

958
krafton-yeni-ceosu-belli-oldu

KRAFTON Yeni CEO’su Belli Oldu! PlayerUnknown’s Battlegrounds, TERA gibi yapımların sorumlusu KRAFTON yeni CEO’sunu belirledi. Geçtiğimiz gün yapılan duyuru ile KRAFTON’un yeni CEO’su Changhan Kim oldu. Şirketin geçtiğimiz gün düzenlediği atama töreninde konuşan Kim, “şirketin gerçek bir başyapıt üreticisi olma” vizyonunu vurguladı. Eski adıyla Bluehole Studios yeni adı ile KRAFTON’un seçkin MMORPG geliştiricisi olma hedefinin nasıl geliştiği ve TERA başarısının nasıl oluştuğu hakkında da açıklamalarda bulundu.

PUBG’nin başarısı ile şirketin büyümeye devam edeceği ve yeni oyunlar geliştirme bağlılığından vazgeçmeyeceklerini belirten Kim, KRAFTON’un oyun geliştirme ekipleri birliğini bağımsız bir stüdyo sistemi haline dönüştürmeyi düşündüklerini de ekledi. Bu sistem ile geliştirici ekiplerin kendi yaratıcı kimliklerini oluşturmaları ve yaratıcı vizyonlarını sürdürme konusunda bağımsızlığın önemli olduğunu düşündükleri belirtti. Kim, kesintisiz oyun geliştirme konusunda bu projenin zemin hazırlamasını da bekliyor.

Kim konuşmasında ayrıca KRAFTON’un farklı içerikler içinde yatırımlar yaptığını belirtti. Çizgi diziler, tv dramaları, filmler, e spor etkinlikleri gibi alanlarda da KRAFTON ismini ilerleyen dönemlerde duyacağız. KRAFTON yeni CEO’su Changhan Kim son olarak ise “KRAFTON’a PUBG gibi daha fazla ürün yaratabilecek, dünyaca tanınan bir şirket olma konusunda liderlik etmeyi planlıyorum. Yaratıcılığın geliştirilmesi, yeni ve mevcut yeteneklerin teşviki için şaheserler yaratabilecekleri bir ortam kuracağız. Ayrıca KRAFTON’u seçkin bir şirket itibarında güçlendireceğiz” sözlerine yer verdi.

KRAFTON Yeni CEO’su Belli Oldu! Eski adı ile Bluehole Studios yeni oluşum ile birlikte KRAFTON adıyla ve yeni CEO’su Changhan Kim ile çalışmalarını sürdürecek. Önümüzdeki dönemde nasıl projeler ile oyun severlerin karşısına çıkacakları da merak ediliyor. PUBG gibi önemli bir oyunun geliştiricisi olan stüdyonun başarısını arttırmak için benzer kalitede bir oyun ile pazara girmesi de beklenenler arasında yer alıyor.