Ana Sayfa Global Haberler Itch.io 740’tan Fazla Oyun İçeren Paketi 5$’a Satıyor!

Itch.io 740’tan Fazla Oyun İçeren Paketi 5$’a Satıyor!

804
Itch.io 740'tan Fazla Oyun İçeren Paketi 5$'a Satıyor!
Itch.io 740'tan Fazla Oyun İçeren Paketi 5$'a Satıyor!

Itch.io, kullanıcıların indie video oyunlarını barındırması, satması ve indirmesi için bir web sitesidir. Mart 2013’te Leaf Corcoran tarafından yayınlanan hizmet, yaklaşık 100.000 oyun ve eşyaya ev sahipliği yapıyor. Hiçbir yayıncıya bağlı olmadan varlığını sürdüren sitenin son kampanyası ise oldukça ilgi görüyor.

Son günlerde birçok ülkenin gündemine oturan ırkçılık karşıtı protestolar oyun dünyasını da etkiliyor. Geliştiricilerin ve yayıncıların paylaşımları birçok insan tarafından takip ediliyor. Ancak bu sefer tepki gösteren ve faaliyet yürüten ikisinin de dışında bulunan itch.io oldu.

Irk ayrımının azaldığını düşündüğümüz şu günlerde gerçekleri yüzümüze vuran tokat niteliğinde olaylar yaşanıyor. Bu olayların gündeme gelmesinin ardından itch.io, Irksal Adalet ve Eşitlik Paketi’ni kullanıcılarına sundu. Bu paketten elde edilen gelir “NAACP Yasal Savunma ve Eğitim Fonu” ve “Topluluk Kefalet Fonu” faaliyetleri için yarı yarıya olmak üzere bağışlanacak.

Itch.io’nun paket için ilk olarak hedefi 500.000$ olarak belirlemişti. Ancak bu hedefe hedefe çok kısa bir sürede ulaştıkları için paketin satış süresini uzattılar ve  hedefi 900.000$’a çektiler. Bu hedefi de aşmayı başardılar. Şu anda 2,625,032$ kadar kazanç elde ettiler ve hedefi 5,000,000$ olarak güncellediler. 15 Haziran tarihine kadar paket satışı devam edecek. İsteyen oyuncular, minimum fiyatın üzerinde bağışta bulunarak da paketi alabilecek.

740’tan Fazla Oyun Yalnızca 5$

itch-io-740tan-fazla-oyun-iceren-paketi-5a-satiyorBu paketi cazip kılan şey ise fiyatı ve içeriği. Irksal Adalet ve Eşitlik Paketi, 742 oyunu içerisinde barındırıyor. Bu oyunları teker teker almak istediğinizde ise fiyat 3.400$’ı aşıyor. Ancak Irksal Adalet ve Eşitlik Paketi size tüm oyunlara 5$ ödeyerek sahip olma fırsatı sunuyor. Tabii ki dilerseniz daha yüksek bir bağışta da bulunabilir ve oyunlara sahip olabilirsiniz. Kampanya için son 7 günün içerisine girdiğimizi hatırlatalım.

Itch.io’nun websitesinde yer alan açıklamada ise şu cümleler kullanılıyor:

“Siyah insanlara karşı ırksal bir adaletsizlik, eşitsizlik ve polis vahşeti döneminde yaşıyoruz. Herkesin elinden geldiğince tavır almasını umuyoruz. Etkilenen kişilerle doğrudan çalışan kuruluşları desteklemek için platformumuzun her yerinden içerik oluşturucularla ortak olduk.

Topluluğumuza ulaştık ve benzeri görülmemiş sayıda içerik oluşturucu, 740’ın üzerinde projenin, şimdiye kadarki en büyük paket olduğuna inandığımız şeyin bir parçası olması için bağışta bulundu. Değeri 3.400 $ ‘dan fazla ücretli eser mevcuttur. İstediğiniz kadar ödeyin ve minimum 5$ bağış yapın.”

Ayrıca şirket oyunlarını bu pakete dahil etmek isteyen oyun geliştiricilere de kapılarının açık olduğunu belirtiyor.