Ana Sayfa Global Haberler Electronic Arts, Play Live 2020’yi Erteledi!

Electronic Arts, Play Live 2020’yi Erteledi!

846
electronic-arts-play-live-2020yi-erteledi

Electronic Arts, Play Live 2020’yi Erteledi! Electronic Arts, Amerika’da yaşanan prostestolar sebebiyle önümüzdeki günlerde düzenleyeceği PlayLive 2020 etkinliğini ertelediğini açıkladı. 11 Haziran tarihinde gerçekleşecek olan etkinlik bir hafta ertelenerek 18 Haziran’a alındı.

Amerika’daki ırkçılığa karşı protestoların artması sonucunda şirketlerin etkinliklerini ertelemeleri devam ediyor. Bu şirketler arasına Electronic Arts’da katıldı. Protestolardaki dikkati dağıtmamak amacıyla etkinliklerin ertelendiği Amerika’da Electronic Arts’da bu konuyu resmi Twitter sayfası üzerinden yaptığı açıklamada duyurdu.

11 Haziran’da gerçekleşmesi planlanan etkinlik resmi açıklama sonrasında 18 Haziran Türkiye saati ile 02:00’a ertelendi. Şirket resmi açıklamasında “Dünyada yapılan önemli konuşmalar ve önemli seslerin duyulması oyunda bir araya gelmek için zamanımızı değiştiriyoruz” sözlerine yer verdi.

18 Haziran tarihine ertelenen etkinlikte Electronic Arts’ı yeniliklerini açıklaması bekleniyor. Korona virüs salgını sonrası dijital etkinlik sistemine geçilmesinin ardından Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşanan ırkçı saldırı sonucunda da etkinlikler ertelenmeye ve iptal edilmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Valve, Steam üzerinden yapacağı Steam Oyun Festivali: Yaz 2020 etkinliğini ertelediğini duyurmuştu.

Electronic Arts, Play Live 2020’yi Erteledi! Protestolara verilen önemin önüne geçmemek için şirketler bu erteleme kararlarını almaya devam edecek gibi gözüküyor. Bliizzard, Electronic Arts, Valve gibi pek çok oyun dünyasının önemli şirketi bu kararı almış durumda. İlerleyen günlerde şirketlerin konu hakkında açıklamalar yapması ve yeni gelişmeleri duyurması da bekleniyor.