Ana sayfa Global Haberler İsveç eSpor Şirketi G:Loot Faaliyet Genişlemesi Yapıyor

İsveç eSpor Şirketi G:Loot Faaliyet Genişlemesi Yapıyor

824
İsveç eSpor Şirketi G:Loot Faaliyet Genişlemesi Yapıyor
İsveç eSpor Şirketi G:Loot Faaliyet Genişlemesi Yapıyor

İsveç eSpor Şirketi G:Loot Faaliyet Genişlemesi Yapıyor! – Hubogi İsveç merkezli eSpor şirketi G:Loot, faaliyetlerinin genişletmek amaçlı 12,1 milyon dolar (10 milyon €) yatırım yapıyor. Şirket yapılan yatırımı ile yeni eleman alma, pazarlama arttırma ve daha fazla platformun olduğu oyun turnuvaları gerçekleştirmek için kullanacak.

Daha önce finansman şirketi Inbox Capital, tenis yıldızı Robin Söderling, İsveçli futbol oyuncuları Andreas Granqvist ve Martin Dahlin’in yapmış olduğu yatırımlar ile 5 milyon € seviyesinde fon alan şirket son olarak Swedbank Robur’u da yatırımcıları arasına ekledi.

Gumbler adı ile bilinen şirket yenilik çalışmalarıyla rekabetin ve bahis oynamak için oyun içi yarışmaların olacağı bir platform üzerinde de çalışmalarını sürdürüyor. Dreamhack ve PGL gibi organizasyonlar ile ortaklıkları sayesinde birlikte turnuvalar düzenleyen G:Loot yeni ortaklıklar ile çalışma hacmini büyütmeyi planlıyor. G:Loot CEO’su Patrik Nybladh, “G:Loot’a Nordic bölgesinden gelen büyük yatırım ve sermayelerden çok memnunuz. Yatırımcılar tarafından G:Loot oldukça ilgi gördü ancak herkese teklif veremedik” şeklinde açıklamalarda bulundu. Ayrıca Nybladh “Bu umut verici bir geleceğin başlangıcı. Dünyanın herhangi bir yerinde bulunan kişi sevdiği ve sürekli oynadığı oyunlarda G:Loot ile para kazanma şansına sahip olacak” cümlesini sözlerine ekledi.