Ana sayfa Türkiye'den Haberler Indieway Etkinliği 25 Şubat’ta Başlıyor!

Indieway Etkinliği 25 Şubat’ta Başlıyor!

63
indieway-etkinligi-25-subatta-basliyor

Indieway Etkinliği 25 Şubat’ta Başlıyor! Ülkemizde faaliyet gösteren Vardiya Indieway’i duyurdu. Bağımsız geliştiricileri, yatırımcıları bir araya getirecek yeni çevrimiçi iş geliştirme platformunda birçok etkinlik var.

25 Şubat’ta faaliyete geçecek olan platform, çevrimiçi etkinlikler ve oyun tanıtımları, aylık seminer serilerine de ev sahipliği yapacak. Üniversite, geliştirici dernekleri ve önde gelen büyük influencer ekibi ile #kalkgel işbirliğinde gerçekleştirilen Indieway, geliştirilen oyunları küresel oyun sektörü profesyonellerine tanıtmayı isteyen bağımsız geliştiriciler için bir dijital vitrin görevi görecek.

indieway-etkinligi-25-subatta-basliyor-2
Indiway kapsamında gerçekleşecek olan seminerlerde 3000’den fazla oyun geliştirici yer alıyor. Ayrıca platformda bağımsız geliştiricilerin yatırımcılar ile buluşabileceği ve ürün sergileyebilecekleri çevrimiçi bir B2B alanı ve etkinlik sponsorları ile işbirlikçi varlığını bir ay boyunca sergileyebilecekleri bir dijital fuar bölümü de sunuyor.

indieway-etkinligi-25-subatta-basliyor-3

Indieway Etkinliği 25 Şubat’ta Başlıyor! Yatırım arayan veya oyun sektörüne yatırım yapmak isteyenler için büyük fırsat Indieway 25 Şubat’ta başlıyor. Proje yaratıcısı ve yöneticisi Cevher Eryürek etkinlik hakkında açıklamalar yaptı. “Ülkemizde oyun geliştirme ve bağımsız ouyn dünyası hiç bu kadar canlı olmamıştı. Geliştirici topluluğunun bir sonraki seviyeye taşıması gerektiğini gözlemledik ve böyle bir etkinlik ile karşınızdayız. Yapım aşamasındaki oyunlar oyun pazarlamasındaki üç önemli araçtan biri olan influencer topluluğundan izole edilemez. Bu yüzden kardeş şirket olan #kalkgel ile ortaklık kurduk. Böylece başarılı Indieway ekiplerinin oyunlarını daha geniş bir kitleye tanıtmasını sağlayacağız”. şeklinde sözlere yer verdi.